• Kasia&Ola

7 GRZECHÓW ŚLUBNYCH. Na co uważać przy wyborze wykonawców.

Rynek ślubny rozwija się w niesamowitym tempie. Agencje ślubne, fotografowie, kamerzyści oraz zespoły muzyczne rosną jak grzyby po deszczu. Dziś powiem Wam jak wybrać solidnego wykonawcę spośród ofert znajdujących się na rynku. Obnażę słabostki i grzeszki „kolegów” z branży. Mam nadzieję, że poniższy artykuł pomoże Wam oddzielić ziarno od plew i dokonać samych trafnych wyborów.

1. Lewe portfolio.


Każdy kiedyś zaczynał… Z doświadczenia wiem, że początki bywają trudne. Przecież nikt nie zaufa przysłowiowej firmie kogucik, która nie ma na swoim koncie żadnego zlecenia. Jest wiele opcji, aby skompletować portfolio. Praca za darmo lub po kosztach, pomoc znajomym, praktyki, staże. Takie rozwiązanie wybierają pasjonaci. Niestety są i tacy, którzy wolą drogę na skróty. Młode agencje ślubne kupują tzw. zdjęcia stockowe, czyli odsprzedane fotografie, które można ściągnąć ze strony internetowej lub – co gorsza – kradną je komuś przypadkowemu. Do tego kilka zmyślonych rekomendacji i gotowe.

Jak zdemaskować oszustów? Mamy dla Was istną perełkę: https://www.tineye.com

Pod tym adresem znajdziecie ciekawe narzędzie do sprawdzenia źródła zdjęć zamieszczonych w internecie. Wystarczy, że ściągniecie je na dysk i załadujecie na tej stronie lub wpiszecie jego adres URL. Tineye przeszuka za Was internet i pokaże ewentualne źródła. Jeżeli nie uda mu się namierzyć fotografii prawdopodobnie nie pochodzi ona z bazy zdjęć stockowych. Nie zapomnijcie również o prześwietleniu kapeli, która ma zagrać na Waszym weselu. Często skład zespołu ulega zmianie, a na stronie nadal możecie odsłuchiwać utwory wykonywane przez byłych wokalistów. Najlepiej zapytać orkiestrę lub DJ gdzie można wysłuchać ich na żywo. Często takie kapele obsługują również imprezy okolicznościowe lub miejskie festyny.

2. Forum prawdę Ci powie.


Szukajcie opinii, recenzji, komentarzy na forach lub innych stronach o tematyce ślubnej. Im więcej pozytywów tym lepiej ale pamiętajcie, że zdarza się, że firmy piszą je same lub działają na szkodę konkurencji. Często niepochlebna opinia bywa spowodowana niedopatrzeniem ze strony Pary Młodej, która czuje się niesłusznie rozgoryczona. Nie dajcie się zwieść! Bądźcie czujni!

3. Portale społecznościowe.


Mawia się, że jak nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz. Jeżeli firma nie działa prężnie na portalach społecznościowych takich jak Instagram czy Facebook jest to niemal równoznaczne, z tym że nie prosperuje najlepiej. Nie chodzi tu nawet o ilość lików czy obserwatorów, a o regularne wrzucanie postów. Bardzo łatwo zweryfikować również jakość zamieszczanych publikacji. Jeżeli są to wyłącznie inspiracje lub cytaty o tematyce ślubnej jest to jednoznaczne, z tym że firma nie ma na swoim koncie żadnych realizacji.

4. Artyści i gwiazdy.

To bardzo niewdzięczna grupa wykonawców ślubnych. Znajdziecie ich głównie wśród fotografów, kamerzystów i muzyków. To Wy jesteście szefem i macie prawo decydować o tym, co zostanie zagrane na Waszym weselu lub jakiego typu zdjęć czy filmu oczekujecie. Oczywiście każdy fotograf, kamerzysta, muzyk ma swój bliżej określony styl i nie można oczekiwać, że zrobi coś zupełnie wbrew sobie, ale niedopuszczalne jest byście, nie mieli prawa głosu w tak ważnych kwestiach. Jeżeli więc obiło się Wam o uszy, że Wasz fotograf to artysta, który nie lubi się podporządkowywać, zrezygnujcie z jego usług. Na swojej czarnej liście wykonawców mamy kilku delikwentów, którzy robią piękne zdjęcia, kręcą nieziemskie filmy i grają super muzykę, ale po prostu nie da się z nimi współpracować. Są aroganccy, nie słuchają uwag i wiedzą wszystko najlepiej. Taka współpraca zwykle odbija się czkawką.

5. To się nie da.

Jeżeli po raz kolejny słyszycie, że coś się nie da, że już się tak nie robi, albo, „my tak nie robimy” to znajdźcie kogoś, kto z przyjemnością zrobi wszystko, aby Wasze marzenia stały się rzeczywistością. Czasami oczywiście trzeba sprowadzić Parę Młodą na ziemię, ponieważ nie ma nic gorszego niż obiecanki i zbyt ryzykowne pomysły, ale rynek ślubny jest tak przesycony specjalistami i daje taką masę możliwości, że da się prawie wszystko. Oczywiście o ile znajdą się dobre chęci i pozwala na to budżet:)

6. Umywanie rąk.

Nawet przy wyborze solidnego wykonawcy los może spłatać Wam figla. Oby nigdy Was to nie spotkało, ale zdarza się, że sala weselna spłonie zaraz przed weselem, orkiestra nie dojedzie, a kamerzysta wyląduje w szpitalu. Tak niestety bywa. Dlatego postarajcie się przed tym zabezpieczyć. Często rozmawiając z Parami Młodymi, widzimy, że umowy z wykonawcami traktują po macoszemu. Kasa się zgadza, zaliczka wpłacona, termin ślubu zaklepany. To nie takie proste. Jest masę, rzeczy, które powinny być ujęte w umowie, a o których totalnie zapominacie. Jeżeli sala spłonie lub jej właściciel ogłosi upadłość, musicie mieć alternatywę, a osoba, z którą podpisaliście umowę, powinna ponieść konsekwencje. Jeżeli orkiestra nie dojedzie, powinna zapewnić zastępstwo w postaci podobnej kapeli w tym samym przedziale cenowym. Jeżeli fotograf jest w szpitalu, to nie wysyła swojej żony z polaroidem tylko kolegę po fachu. Nie może być tak, że cała odpowiedzialność spada wyłącznie na Was. Umowa powinna być dla Was korzystna i zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Bo właśnie po to ją podpisujecie.

7. A teraz idziemy na jednego.

Wymieńcie mi firmę, w której bez ogródek podczas pracy można spożywać alkohol. Nie mogę zrozumieć, dlaczego w branży ślubnej panują inne standardy. Niestety najczęściej problem dotyczy zespołów muzycznych. Widzimy jak szanowny pan wokalista, pije coraz więcej i więcej, jego twarz staje się purpurowa, coraz ciężej mu się śpiewa, a przerwy między setami robią się coraz dłuższe. To niedopuszczalne! Zaznaczcie w umowie, że nie wyrażacie zgody na spożywanie alkoholu przez obsługę podczas wesela. Jeżeli wykonawca odmówi takiego zapisu, jest to jednoznaczne, z tym że Wasze wesele traktuje jak mocno zakrapianą imprezę z dobrym jedzeniem.

Jeżeli macie wątpliwości czy dokonane przez Was wybory są słuszne, napiszcie do nas i umówcie się na spotkanie. Z przyjemnością przejrzymy Wasze umowy z wykonawcami w ramach bezpłatnej konsultacji.

Kasia

Linki: http://marketingland.com http://www.artsology.com http://info.rpo.lubelskie.pl http://wiadomosci.gazeta.pl

20 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon