• Kasia&Ola

DOBRZE CI RADZĘ

Aktualizacja: sty 13

Po wielu miesiącach doradzania i mądrzenia się w kwestii ślubów i wesel z całą pewnością mogę powiedzieć jedno – nikt Wam nie da uniwersalnych porad, które sprawdzą się w 100%. Ani ślubny bloger, ani mama, ani ja, wedding planerka. Każde wesele i ślub są inne i wyjątkowe, każda Para ma inne gusta i upodobania, każdy gość ma różne oczekiwania. Są jednak porady, które nigdy się nie sprawdzą. Przedstawiam 5 najgorszych, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.


ZAMÓWCIE WIĘCEJ JEDZENIA! GOŚCIE NA PEWNO BĘDĄ GŁODNI.

Słysząc te słowa, w panice zamawiacie dodatkowy ciepły posiłek do ustalonego już menu. Skutek? Oczywiście jedzenia będzie dużo za dużo i nie będzie komu tego wszystkiego jeść.

ŚLUB CYWILNY JEST NIEWAŻNY! ŚLUB KOŚCIELNY JUŻ DAWNO PRZESTAŁ BYĆ MODNY!

Efektem obu rodzajów ślubu: cywilnego i konkordatowego, są skutki cywilnoprawne. W obliczu polskiego prawa jesteście mężem i żoną. Możecie się razem rozliczać, dziedziczyć po sobie, macie (najczęściej) wspólnotę majątkową i korzystacie ze wszystkich tych prawnych udogodnień sformalizowanego związku.

Pewnie, symbolika uroczystości jest super istotna. Ale powinna być ona istotna DLA WAS. Jeśli symbolika ślubu kościelnego jest dla Was znacząca, to decydujecie się na taki ślub. A jeśli nie – to nie! Wasz ślub, Wasza symbolika, Wasza decyzja!

POWINNAŚ ZAPROSIĆ CIOCIĘ HALINKĘ, NO I NIE ZAPOMNIJ O ZNAJOMYCH Z PRACY.

Wasz ślub i wesele, ale każdy ma swoje wymagania. Mama mówi: musisz zaprosić wujka Stefana. Tak naprawdę jest on dalekim kuzynem Twojego taty, nie wypada też pominąć jego żony i dzieci z osobami towarzyszącymi. Znajoma z pracy zaprosiła, więc głupio jej teraz nie zaprosić. Pieniądze na wesele nie rosną na drzewie, a i sala weselna ma określoną pojemność. Wiem, że to trudne, ale nie zadręczajcie się tym. To Wasz dzień i warto, abyście bawili się z tymi, których naprawdę lubicie i kochacie.

BIAŁA, STROJNA SUKNIA NIE NADAJE SIĘ NA ŚLUB CYWILNY.

Bzdura! Zdecydowanie gorszy jest duży dekolt w kościele. Przede wszystkim sukienka powinna być adekwatna do Twojej figury i gustu.

Źródła zdjęć: https://www.magnoliabox.com/products/some-good-advice-ix001133 https://www.huffingtonpost.com/jackie-pilossoph/one-word-that-will-make-you-realize-hes-not-the-one_b_8999594.html https://www.tapetus.pl/214390,salon-kobieta-suknia-lubna-lustro.php

13 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław