• Kasia&Ola

FORMALNOŚCI PO ŚLUBIE – CO WARTO WIEDZIEĆ?

Gratulacje ! Jesteście już małżeństwem, ślub oraz zabawa weselna były fantastyczne i nadszedł czas na rozpoczęcie życia małżeńskiego w pełnym wymiarze, ale zanim to nastąpi pora na „poślubne porządki”, zarówno dosłownie (wyczyszczenie sukni, garnituru), jak i formalne (wymiana dokumentów). O wielu „poślubnych” sprawach Młoda Para zapomina albo odkłada na później, a nie warto. Poniżej 6 spraw, które warto domkną zaraz po imprezie:

1.PODZIĘKUJ GOŚCIOM ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS I NAPISZ REFERENCJE WYKONAWCOM

Warto napisać krótkie wiadomości do najbliższej rodziny i przyjaciół z podziękowanie za wspólną zabawę i wspomnienia, które będą towarzyszyć Wam przez całe życie. Koniecznie napiszcie również referencje wszystkim wykonawcom, z których pracy byliście zadowolenie. Od razu, nie czekając, bo później i tak nie znajdziecie na to czasu

2.WYCZYŚĆ I ZABEZPIECZ SUKNIĘ ŚLUBNĄ ORAZ GARNITUR

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka sukienka i garnitur wydają się czyste warto oddać je do prali na profesjonalne czyszczenie. Tylko dobrze wyprana i zabezpieczona sukienka nie ulegnie zniszczeniu przez długi okres przechowywania w szafie, a jeśli postanowisz sprzedać swoją kreację, będzie już do tego odpowiednio przygotowana. Garnitur często służy Panu Młodemu jeszcze przez parę lat, dlatego warto o niego profesjonalnie dbać, co znacząco wydłuża jego żywotność.

3.ZRÓB PORZĄDKI

Upewnij się, że na sali nie zostało nic zniszczone oraz wy lub goście weselni nie zostawiliście cennych rzeczy. Przywieź dekoracje z miejsca wesela, pożyczone elementy oddaj, a kupione – dobrze zabezpiecz i schowaj w odpowiednim miejscu.

4.ZBIERAJ WSPOMNIENIA

Poproś gości weselnych o przesłanie zdjęć, które zrobili w trakcie ceremonii lub zabawy. Jeśli mieliście Księgę Gości i nie każdy zdążył się wpisać, nic nie zaszkodzi jak zrobi to po weselu. Zabezpiecz w pamiątkowym pudełku ślubną papeterie oraz gadżety z dnia ślubu i wesela.

5.KONTO W BANKU

Obecnie prezenty od gości to przede wszystkim gotówka. Warto pomyśleć o dobrym ulokowaniu tych pieniędzy. Sumę, którą otrzymaliście wpłaćcie na lokatę lub dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe.

6.ZMIEŃ DOKUMENTY

Punkt ten jest na samym końcu, ale to jeden z najważniejszych elementów do załatwienia po ślubie. Nie warto z tym zwlekać. Należy udać się do Urzędu Miasta bądź Urzędu Gminy i zacząć od dowodu osobistego, który jest najistotniejszy. Dowód osobisty z panieńskim nazwiskiem jest ważny jeszcze przez 4 miesiące, ale najlepiej wymienić go jak najszybciej, dla przysłowiowego „świętego spokoju” Nie zapomnijmy o paszporcie, prawie jazdy czy dowodzie rejestracyjnym posiadanego pojazdu. Wnioskujemy o nie do 30 dni od daty sporządzenia aktu zawarcia małżeństwa. Do urzędu koniecznie zabierzmy aktualne kolorowe zdjęcie 35x45mm, dotychczasowy dokument, który chcemy wymienić oraz skrócony odpis aktu zawarcia małżeństwa. Warto także zadbać o zmianę danych w banku czy spółdzielni mieszkaniowej. Na zgłoszenie do ZUS mamy 7 dni od zmiany nazwiska, jednak jeżeli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, wystarczy informacja do naszego pracodawcy.

OLA

#ślub #poradnik #konsultantślubny #wesele #formalności #agencjaślubna

11 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon