• Kasia&Ola

Jak zaoszczędzić na weselu? Z czego można zrezygnować, by zmniejszyć koszty wesela?

Aktualizacja: 22 gru 2020

Organizacja ślubu i wesela to nie tylko wielkie wyzwanie i dużo pracy, ale i spory wydatek. Co zrobić, gdy budżet się nie dopina? Od czego najlepiej zacząć cięcie kosztów? Dowiedz się, jak zaoszczędzić na weselu!


Na czym zaoszczędzić na weselu – w pierwszej kolejności zrezygnujcie z poprawin


Jeżeli nie macie pewności, czy wystarczy Wam pieniędzy na zorganizowanie ślubu marzeń, zdecydujcie się na wesele jednodniowe. Poprawiny generują spore koszty, często wiążą się z koniecznością rezerwacji dodatkowych miejsc noclegowych, transportu czy oprawy muzycznej. Jeżeli bardzo zależy Wam na tym, aby wesele było dwudniowe, zdecydujcie się tylko na pożegnalne śniadanie. Pamiętajcie, że lepiej zorganizować jednodniowe wesele, które goście zapamiętają na długo niż kiepskie trwające na domiar złego dwa dni. Rezygnacja z poprawin to pierwsza odpowiedź na pytanie o to, na czym zaoszczędzić na weselu.

Zastanawiacie się, jak zaoszczędzić na weselu? Skróćcie listę gości


Zastanówcie się, czy Wasza lista gości nie jest zbyt długa. Skromne uroczystości w gronie rodziny i przyjaciół mają niesamowity urok i niczym nie ustępują tym na 150 osób. Nie uginajcie się, gdy najbliżsi naciskają, że należy zaprosić sąsiadkę lub ciocię, którą ostatni raz widzieliście podczas swojej komunii. Huczne czy kameralne wesele? - To Wasze wesele i Wy za nie płacicie. Jeżeli mama lub teściowa mają ochotę kogoś zaprosić, postawcie ultimatum, że będą musiały pokryć wszystkie związanej tym koszty. Wiele Par Młodych nie ma ochoty zapraszać rodzinę, z którą nie utrzymują kontaktu od lat i dopiero szukanie sposobu, jak zaoszczędzić na organizacji wesela, ułatwia w podjęciu decyzji, dotyczącej listy gości.

Na czym zaoszczędzić na weselu? Wybierzcie odpowiedni sposób serwowania potraw


Jak serwowane będzie danie główne na Waszym weselu? Zdecydowaliście się na półmiski z różnymi daniami kładzione na stołach czy dokładnie takie same posiłki dla każdego z gości serwowane przez kelnera? My zdecydowanie polecamy opcję numer dwa. Z reguły powinna być ona tańsza, ponieważ kucharz ma do przygotowania mniej jedzenia, ale to nie jest jej jedyna zaleta. Ponadto taki sposób serwowania jest bardziej elegancki i raz na zawsze rozwiązuje problem walki o jedzenie. Goście są najedzeni i szczęśliwi, a Wy wiecie już, na czym zaoszczędzić na weselu.Wybór odpowiedniego alkoholu – jak zaoszczędzić na weselu?


Wybór odpowiedniego alkoholu – jak zaoszczędzić na weselu?


Pary bezustannie główkują, jaką wódkę weselną wybrać. Zwykle odpowiadamy, że taką, jaką pije się na rodzinnych imprezach, najlepiej niezbyt drogą. Absolutnie nie namawiamy do kupowania najtańszego spirytusu, bo to droga do tragedii, ale jeżeli Wasz budżet jest ograniczony, wybierzcie alkohol ze średniej półki cenowej. Wódka to wódka. Goście będą z chęcią po nią sięgać bez względu czy jej cena to 20, czy 70 złotych za pół litra, a Wy możecie zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Dobrą alternatywą jest oczywiście wino. W sklepach internetowych możecie znaleźć rozmaite promocje na naprawdę smaczne wina.

Jak zaoszczędzić na organizacji wesela? Obniżcie koszty za samochód Pary Młodej


Z pewnością do ślubu fajnie jechać wypasioną sportową furą lub zabytkowym autem z lat powojennych, ale pamiętajcie, że to duży wydatek. W każdej rodzinie znajdzie się posiadacz nowego, ładnego samochodu, który będzie pękał z dumy, że chcecie pojechać do ślubu właśnie jego autem. Być może ktoś z przyjaciół dysponuje reprezentacyjnym samochodem i z chęcią w ramach prezentu ślubnego zawiezie Was do ślubu? Wybierając auto do ślubu, pamiętajcie o priorytetach. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Jeśli zastanawiacie się, jak zaoszczędzić na organizacji wesela, szukajcie tańszych rozwiązań, które nie wpływają na dobrą zabawę gości.

Zbędna papeteria ślubna i inne dodatki – jak zaoszczędzić na weselu?


Głównie mamy tu na myśli winietki. Jeżeli zdecydujecie się na okrągłe stoliki, możecie zrezygnować z winietek na rzecz planu ustawienia stołów. Rozsadzenie gości przy okrągłym stoliku nie ma znaczenia, a table plan pomoże Wam uniknąć gonitwy w poszukiwaniu miejsca przy stole i wyjdzie zdecydowanie taniej. Menu? Zawieszki na alkohol? Wyglądają pięknie, ale zdecydowanie nie jest to must have niskobudżetowego wesela i rezygnacja z nich jest bezapelacyjnie dobrym pomysłem, by więcej nie zastanawiać się już, jak zaoszczędzić na weselu.

Prezenty dla gości i atrakcje dla gości weselnych – jak zaoszczędzić na ślubie?


W tajemnicy zdradzimy Wam, że często goście zapominają, gubią lub po prostu nie zabierają upominków przygotowanych przez Parę Młodą. To miły gest, ale przy 100-osobowym weselu rezygnacja z prezentów dla gości to oszczędność przynajmniej 500 złotych, które można wykorzystać na bardziej przyziemne rzeczy.

Ponadto przy weselu ze skromnym budżetem powinniście całkowicie odrzucić pomysł takich atrakcji, jak pokaz sztucznych ogni czy lampiony szczęścia. Atrakcje są dość drogie i można sobie na nie pozwolić, jeżeli każda inna rzecz jest dopięta na ostatni guzik. Dobry zespół lub Dj zapewniają gościom znakomitą zabawę, dlatego Pary, które zastanawiają się, jak zaoszczędzić na ślubie i weselu, namawiamy do skupienia się na znalezieniu wodzireja i muzyków, którzy nie pozwolą gościom się nudzić.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki przydadzą się zarówno tym, którzy chcieliby zorganizować wesele, nie rujnując się finansowo jak tym, którzy nie mają żadnych ograniczeń. Tak czy siak, warto kontrolować budżet i nie wydawać pieniędzy na rzeczy nieprzemyślane i zwyczajnie niepotrzebne. Można je przecież zainwestować znacznie lepiej, na przykład w cudowna podróż poślubną.


Linki do zdjęć: http://apbentertainment.com http://www.celebration.co.za http://www.thebrideacademy.co.uk http://www.fakt.pl http://fashionetka.pl http://fabryka-imprezy.pl

28 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon