• Kasia&Ola

Jak znaleźć oszczędności przy organizacji wesela?

Organizacja ślubu i wesela to nie tylko wielkie wyzwanie i masa roboty, ale i spory wydatek. Co zrobić, gdy budżet się nie dopina? Od czego najlepiej zacząć cięcie kosztów?

1. Poprawiny.

Jeżeli nie macie pewności, czy starczy Wam pieniędzy na zorganizowanie ślubu marzeń zdecydujcie się na wesele jednodniowe. Poprawiny generują spore koszty, często wiążą się z koniecznością rezerwacji dodatkowych miejsc noclegowych, transportu czy oprawy muzycznej. Jeżeli bardzo zależy Wam na tym, aby wesele było dwudniowe, zdecydujcie się tylko na pożegnalne śniadanie. Pamiętajcie, że lepiej zorganizować jednodniowe wesele, które goście zapamiętają na długo niż kiepskie trwające na domiar złego dwa dni.

2. Goście.

Zastanówcie się, czy Wasza lista gości nie jest zbyt długa. Skromne uroczystości w gronie rodziny i przyjaciół mają niesamowity urok i niczym nie ustępują tym na 150 osób. Nie uginajcie się, gdy najbliżsi naciskają, że należy zaprosić sąsiadkę lub ciocię, którą ostatni raz widzieliście podczas swojej komunii. To Wasze wesele i Wy za nie płacicie. Jeżeli mama lub teściowa mają ochotę kogoś zaprosić, postawcie ultimatum, że będą musiały pokryć wszystkie związanej tym koszty.

3. Serwowanie potraw.

Jak serwowane jest danie główne na Waszym weselu? Zdecydowaliście się na półmiski z różnymi daniami kładzione na stołach czy dokładnie takie same posiłki dla każdego z gości serwowane przez kelnera? My zdecydowanie polecamy opcję numer dwa. Z reguły powinna być ona tańsza, ponieważ kucharz ma do przygotowania mniej jedzenia, ale to nie jest jej jedyna zaleta. Ponadto taki sposób serwowania jest bardziej elegancki i raz na zawsze rozwiązuje problem walki o jedzenie. Goście są najedzeni i szczęśliwi, a Wy możecie liczyć na sporą oszczędność.

4. Alkohol.

Pary bezustannie główkują jaką wódkę weselną wybrać. Zwykle odpowiadamy, że taką, jaką pije się na rodzinnych imprezach, najlepiej niezbyt drogą. Absolutnie nie namawiamy do kupowania najtańszego spirytusu, bo to droga do tragedii, ale jeżeli Wasz budżet jest ograniczony, wybierzcie alkohol ze średniej półki cenowej. Wódka to wódka. Goście będą z chęcią po nią sięgać bez względu czy jej cena to 20, czy 70 złotych za pół litra, a wy możecie zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Dobrą alternatywą jest oczywiście wino. W sklepach internetowych możecie znaleźć rozmaite promocje na naprawdę smaczne wina.

5. Samochód Pary Młodej.

Z pewnością do ślubu fajnie jechać wypasioną sportową furą lub zabytkowym autem z lat powojennych, ale pamiętajcie, że to drogi wydatek. W każdej rodzinie znajdzie się posiadacz nowego, ładnego samochodu, który będzie pękał z dumy, że chcecie pojechać do ślubu własnie jego autem. Wybierając auto do ślubu pamiętajcie o priorytetach. Są rzeczy ważne i ważniejsze.

6. Papeteria ślubna.

Głównie mam tu na myśli winietki. Jeżeli zdecydujecie się na okrągłe stoliki, możecie zrezygnować z winietek na rzecz planu ustawienia stołów. Rozsadzenie gości przy okrągłym stoliku nie ma znaczenia, a table plan pomoże Wam uniknąć gonitwy w poszukiwaniu miejsca przy stole i wyjdzie zdecydowanie taniej. Menu? Zawieszki na alkohol? Wyglądają pięknie, ale zdecydowanie nie jest to must have niskobudżetowego wesela.

7. Prezenty dla gości.

W tajemnicy zdradzę Wam, że często goście zapominają, gubią lub po prostu nie zabierają upominków przygotowanych przez parę młodą. To miły gest, ale przy 100-osobowym weselu to oszczędność przynajmniej 500 złotych, które można wykorzystać na bardziej przyziemne rzeczy.

8. Atrakcje.

Przy weselu ze skromnym budżetem powinniście całkowicie odrzucić ten pomysł. Atrakcje są dość drogie i można sobie na nie pozwolić, jeżeli każda inna rzecz jest dopięta na ostatni guzik.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki przydadzą się zarówno tym którzy chcieliby zorganizować wesele, nie wypruwając się finansowo jak tym, którzy nie mają żadnych ograniczeń. Tak czy siak, warto kontrolować budżet i nie wydawać pieniędzy na rzeczy nieprzemyślane i zwyczajnie niepotrzebne. Można je przecież zainwestować znacznie lepiej, na przykład w cudowna podróż poślubną.

Kasia


Linki do zdjęć: http://apbentertainment.com http://www.celebration.co.za http://www.thebrideacademy.co.uk http://www.fakt.pl http://fashionetka.pl http://fabryka-imprezy.pl

11 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław