• Kasia&Ola

Król rock and rolla się żeni

Aktualizacja: sty 13

Chyba każdy zna utwór „Always on my mind” Elvisa Presleya. Ci, którzy choć trochę kojarzą historię miłości króla rock and rolla i młodziutkiej Priscilli nie będą mieli wątpliwości, że to właśnie z myślą o niej powstała ta cudowna piosenka. Była jedyną kobietą, której ślubował i mimo że związek ostatecznie się rozpadł, każde z małżonków deklarowało, że była to miłość ich życia.


On był gwiazdą – występował w trzech filmach rocznie, gdzie grał i śpiewał piosenki. Szalenie utalentowany, nieprzyzwoicie przystojny i obrzydliwie bogaty. Ona młodziutka i piękna. Według Elvisa najpiękniejsza kobieta jaką kiedykolwiek widział. Był nią totalnie oczarowany, otaczał opieką, obsypywał prezentami, a pewnego dnia poprosił o rękę wsuwając na jej palec pierscionek z trzykaratowym diamentem.

W wyborze sukni ślubnej pomagał Charliem Hodge, który należał do tak zwanej Memphis Mafii, czyli przyjaciół i pracowników Elvisa. Priscila zdecydowała się na prostą i długą sukienkę z koronkowymi rękawami i z minimalną ilością ozdób. Pan młody, słynący z ekstrawaganckich strojów tym razem wybrał klasyczny czarny smoking, w którym wyglądał zabójczo.


Oczywiste było, że ślub gwiazdora wywoła sensację, dlatego starano się utrzymać go w tajemnicy. Niestety ku niezadowoleniu znajomych Elvisa wiązało się to z ograniczeniem listy gości. Organizacją zajął się manager Presleya, Tom Parker.

Ślub odbył się 1 maja 1967 roku o godzinie 9.00 w hotelu Aladdin w Las Vegas. Ceremonia trwała 8 minut. Zaraz po niej odbyła się krótka konferencja prasowa podczas której zakochani spoglądali na siebie rozmarzonym wzrokiem oraz karmili tortem.

Państwo młodzi zatańczyli pierwszy taniec do wielkiego przeboju piosenkarza „Love Me Tender”. Wesele było w zasadzie bardzo wystawnym śniadaniem, podczas którego goście raczyli się homarami, ostrygami i pieczonym prosiakiem. Nie zabrakło oczywiście drogiego szampana. Tort miał 6 pięter i kosztował około 3.200 dolarów. Koszt przyjęcia szacowany jest na około 10.000, ale trzeba mieć na uwadze, że w tamtych czasach dolar miał zdecydowanie większą wartość niż obecnie.

Owocem nocy poślubnej była córeczka Lisa Marie, która urodziła się dziewięć miesięcy później. Miesiąc miodowy spędzili w wynajętym domu w Palm Springs.Dopiero pod koniec maja w Graceland zostaje zorganizowane przyjęcie ślubne dla wszystkich przyjaciół. Państwo młodzi ponownie przebierają się w uroczyste stroje i biesiadują.

Wydawało się, że nic nie może zagrozić ich uczuciu. Niestety życie pisze różne scenariusze i ostatecznie para rozstaje się 6 lat po ślubie. Mimo to pozostają ze sobą w dobrych stosunkach, a ich wypowiedzi mówią same za siebie.

Priscilla: „Nie sądzę, bym kiedykolwiek spotkała kogoś, kogo pokocham tam mocno jak Elvisa. Porównywanie kogokolwiek do niego jest bezcelowe. Tak, byłam z mężczyznami, na których mi zależało, ale Elvis zawsze pozostanie moją pierwszą miłością. I ostatnią.”

Elvis: „Nie rozwiedliśmy się z powodu pojawienia się innego mężczyzny czy kobiety. Powodem było to, że ciągle mnie nie było, za dużo podróżowałem. Możesz kogoś kochać, a zarazem krzywdzić tę osobę.”

Źródła zdjęć:

https://www.billboard.com https://www.hattiesburgamerican.com https://pl.pinterest.com/pin/292874781998293141/ https://theredlist.com

9 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław