• Kasia&Ola

Królewskie Wesele Diany i Karola

Aktualizacja: sty 13

Z okazji rozpoczęcia roku 2018 postanowiłyśmy uruchomić nowy cykl artykułów na blogu. Tym razem będziemy opowiadać o weselach, które wyznaczyły nowe trendy i były szeroko komentowane na całym świecie. Postaramy się nie zanudzać historycznymi faktami i wyszperać dla Was kilka ciekawych faktów, o jakich dotąd nie słyszeliście.

Na dobry początek bierzemy pod lupę Royal Wedding Diany Spencer i księcia Karola. Jednakowoż nie mamy zamiaru zagłębiać się w tragiczną historię pary. Dziś interesują nas tylko smaczki ze ślubu i wesela.


Goście i gapie

W uroczystości wzięło udział 3500 osób, na szlaku biegnącym od Pałacu Buckingham do Katedry Św. Pawła zebrało się około 600 tysięcy osób, a transmisję telewizyjną z ceremonii obejrzało ponad milion osób.

Suknia Ślubna

Suknię Diany zaprojektował David Emmanuel. Była uszyta z jedwabiu i tafty. Zdobiło ją aż 10 tysięcy pereł oraz cekinów, które zostały doszyte ręcznie. Wszystko musiało być utrzymane w największej tajemnicy, ponieważ dziennikarze regularnie przeszukiwali śmietniki znajdujące się przy pracowni w celu odnalezienia skrawków materiału. Z obawy przed uszkodzeniem sukienki uszyto jej kopię, którą w 2005 roku sprzedano za niebagatelną sumę około 525000 złotych. Za suknią ciągnął się ogromny ośmiometrowy tren. Co ciekawe Diana już kilka miesięcy przed ślubem ćwiczyła jak się z nim poruszać. Suknia ślubna księżnej w mgnieniu oka stała się ikoną i marzeniem wielu kobiet na całym świecie.

Wpadki

Mogą zdarzyć się każdemu, nawet przyszłej księżnej. Szczególnie gdy masz świadomość, że obserwują Cię miliony osób na całym świecie. Diana podczas składania przysięgi zaliczyła naprawdę poważną wpadkę, nazwała swojego przyszłego męża Filipem Karolem Arturem Jerzym zamiast Karolem Filipem Arturem Jerzym. Niby to samo, a jednak inaczej, ale przy takiej ilości imion nie trudno o pomyłkę. To jeszcze nie wszystko, zaraz przed ceremonią Diana chciała spryskać nadgarstki odrobiną swoich ulubionych perfum, niestety przez przypadek zrobiła ogromną plamę na przodzie swojej kreacji. Ponieważ było już za późno na przebranie się w zapasową sukienkę, jej makijażystka zasugerowała księżnej, by chwyciła zaplamiony fragment w dłoń tak, jakby chciała uchronić suknię przed nadepnięciem. Przez całą ceremonię księżna starannie zakrywała plamę dłońmi, co widać wyraźnie na kilku fotografiach.

Prezenty

Młoda para otrzymała 10 tysięcy prezentów i 47 tysięcy listów gratulacyjnych.

Nas zastanawia tylko jedno… Jak duży sztab ludzi był zaangażowany do organizacji całego przedsięwzięcia?


Źródła zdjęć: http://www.nydailynews.com http://www.styl.pl http://www.penbaypilot.com https://kobieta.wp.pl

6 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław