• Kasia&Ola

Motyw przewodni wesela

Aktualizacja: 23 paź 2020

Organizując swój ślub i wesele, staracie się zaplanować każdy najdrobniejszy szczegół. Godzinami przeglądacie ślubne blogi, szukając inspiracji, oglądacie zdjęcia w poszukiwaniu idealnych kreacji, czytacie branżową prasę, zapisujecie każdy pomysł na przekąski i główny obiad. Jednak nie myślicie o czymś, co sprawi, że wszystkie zaplanowane przez Was elementy złączą się w jedną niezapomnianą całość. Zapominacie o czymś, co spowoduje, że ten dzień będzie Waszym dniem, a nie kolejnym weselem. Tym czymś jest motyw przewodni wesela – może nim być tematyka, kolor czy po prostu styl, w jakim wyprawicie swoje przyjęcie weselne. Zaplanujcie swój indywidualny motyw przewodni ślubu!


Jak wybrać motyw przewodni wesela?


Jeśli zastanawiacie się, jak wybrać motyw przewodni wesela i ślubu, aby pasował do Młodej Pary, a nie tylko był kolejną spójną wizją tak, aby odzwierciedlał Was, Wasze charaktery, zainteresowania, wystarczy, że będziecie kierować się kilkoma prostymi zasadami.


Krok 1: Indywidualnie dobrany motyw na wesele


Poszukując motywu przewodniego wesela, pomyślcie o tym, co oboje lubicie, jak spędzacie wolny czas, co Was cieszy i co Wam się podoba. Odłóżcie na bok myślenie, czy spodoba się to Waszym rodzicom, co powie o tym ciocia, jak zareagują znajomi. Jeśli łączą Was wspólne pasje, wybór tematu przewodniego wesela, który będzie spoiwem łączącym elementy na Waszym ślubie i weselu, będzie oczywisty. Lubicie podróżować? Pomyślcie w takim razie o miejscach, które wspólnie odwiedziliście jako o motywie przewodnim wesela. Namiętnie czytacie kryminały — niech to będzie start na Wasz książkowy motyw weselny.

Pamiętajcie, że nie ogranicza Was nic. Każdy element, który Was łączy, może stać się motywem przewodnim wesela. Nie macie wspólnych zainteresowań? Nic nie szkodzi! Na pewno jest coś, co robicie zawsze razem, albo może niech motywem przewodnim będzie miejsce, w którym się poznaliście lub które razem odwiedziliście. Z każdego małego, łączącego Was elementu naprawdę da się stworzyć motyw przewodni ślubu, który mówi coś więcej o Was jako parze.

Rozejrzyjcie się wokół was – inspiracji na motywy ślubne jest wiele.


Krok 2: Modny motyw przewodni wesela? Niekoniecznie!


Przeglądając blogi ślubne, znajdujecie wiele artykułów o trendach na najbliższy rok – nie trudno ulec wpływowi mody na różne motywy przewodnie wesela. Nic bardziej błędnego! Sugerowanie się wpisami na blogach i forach internetowych oraz przemycanie na Wasze wesele inspiracji z nich zaczerpniętych może spowodować, że Wasi goście będą na trzecim w tym roku weselu, gdzie motywem przewodnim jest fiolet lub marynarski styl. Nikt wtedy nie będzie po imprezie wspominał Was, każdy będzie po prostu porównywał to wesele do poprzednich. A Wy? A Wy możecie poczuć, że ten dzień mógłby być jeszcze wspanialszy…


Krok 3: Motyw przewodni wesela a pora roku


Wybierając motyw przewodni ślubu i wesela, warto zwrócić uwagę na datę ślubu. Jeśli zaplanowaliście wesele latem, a Wasz motyw przewodni to wspólne zamiłowanie od snowboardu, może być ciężko oddać zimowy klimat w temperaturze 30 stopni. Spróbujcie poszukać trochę dalej. Pomyślcie, gdzie najczęściej jeździcie razem na snowboardzie. Jeśli co roku spędzacie zimowe ferie we Włoszech, może niech to właśnie Włochy będą motywem przewodnim wesela. Pamiętajcie także, że pora roku ma znaczenie przy wyborze dekoracji. Nie zrobicie lawendowego wesela wiosną, ponieważ kwitnie ona w od połowy czerwca do końca września.


Krok 4: Motyw przewodni ślubu nie na siłę


Nie chcecie, aby Wasze wesele była mocno spersonalizowane. Ulubiony serial, uprawiany przez Was sport to motyw przewodni nie w Waszym stylu. Nie martwcie się! Kolor przewodni wesela to rozwiązanie dla Was. Pomyślcie o Waszym wspólnym ulubionym kolorze i zorganizujcie wesele we wszystkich jego odcieniach. Wybierzcie barwy, które Was określają i zobaczcie czy da się je połączyć. A może oboje lubicie spędzać czas na łonie natury? Uwzględnijcie to w Waszych dekoracjach ślubnych! Zobaczcie nasza realizację ślubno-weselną z kolorem przewodnim Rose Gold.


Krok 5: Motyw przewodni wesela – od ogółu do szczegółu


Zdecydowaliście, że PODRÓŻE, to Wasz motyw przewodni wesela. Świetnie. Teraz zastanówcie się, co w podróżowaniu podoba Wam się najbardziej. Lubicie krótkie wyjazdy za miasto i łono natury, czy może duże metropolie i gwar miasta. Może to będzie na Wasze wesele motyw przewodni? Pamiętajcie, aby nie przesadzić. Dbajcie o drobne szczegóły i subtelne dodatki. Nie łączcie elementów plażowania i ekskluzywnych hoteli z pieszymi wycieczkami. Takie podejście do motywu przewodniego wesela będzie przydatne podczas wyboru zaproszeń, dań czy tortu weselnego. Trzymajcie się jednego konkretnego stylu i bądźcie konsekwenctni w nim przy doborze dodatków, dekoracji i detali tak jak było w przypadku naszej sesji w stylu glamour.

Wiecie już, jak wybrać motyw przewodni wesela, a jak tego nie robić. Mamy nadzieję, że nasze rady będą pomocne przy planowaniu najważniejszego dnia w Waszym życiu, a jeśli potrzebujecie wsparcia, chętnie pomożemy w organizacja Waszego ślubu i doborze motywu przewodniego wesela!

Inne inspiracje: https://pl.pinterest.com/czarymarry/wedding-themes/

29 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon