• Kasia&Ola

Na pewno o tym zapomnisz. Wesele w plenerze.

Jednym ze sposobów na bajeczne przyjęcie weselne jest urządzenie go w plenerze. Pogodna wiosna, długie, upalne lato i złota polska jesień mogą stanowić doskonałą oprawę weselnej imprezy. Moda na śluby i wesela plenerowe przybyła do nas z USA i w ostatnich latach ta forma uroczystości zaczęła zyskiwać coraz większe grono zwolenników.

To, że są to piękne i oryginalne uroczystości, nie podlega żadnej dyskusji. W dowolnym miejscu i czasie możemy stworzyć przyjęcie, które nie wymaga pójścia na żadne ustępstwa, wszystko zależy od naszej wyobraźni i preferencji. Dostajemy w końcu pusty namiot, z którym możemy zrobić wszystko. Planując taką uroczystość, warto jednak odłożyć na później ochy i achy oraz rozmowy o dekoracjach i skupić się na najistotniejszych sprawach, konkretach, o których często nowożeńcy zapominają.

Przed Wami lista spraw, o których zapomnicie, planując wesele pod namiotem. Czas — start.

1. POMOC EKIPY SPRZĄTAJĄCEJ

Podczas tak dużego przedsięwzięcia, jak stawianie i wyposażenie namiotu weselnego pracować będzie dużo ludzi. Na „placu budowy” jednocześnie mogą kręcić się specjaliści od klimatyzacji, oświetlenia, w części zaplecza rozkładany może być sprzęt cateringowy, podłączany będzie prąd. Oczywiście ufamy specjalistom, których zatrudniamy, ale sytuacje i ludzie są różni. Bałagan może zrobić się samoistnie. Ktoś w natłoku pracy zapomni i zostawi puste butelki po napojach, niechcący naniesie piachu, a nie będzie miał ze sobą zmiotki i szufelki. Warto wliczyć do budżetu ślubnego firmę, która z profesjonalnym sprzętem będzie dbała o porządek.

2. PARKING

W przypadku sal weselnych problem przeważnie się nie pojawia. Każde dobrze prosperujące miejsce ma swój prywatny parking, a w przypadku większej ilości samochodów służą swoim doświadczeniem i podpowiedzą, gdzie pokierować gości. Co, kiedy stawiamy namiot na pięknej łące, u siebie w ogrodzie lub daleko od cywilizacji? Często Młode Pary nie pomyślą o organizacji parkingu i nie chodzi tu tylko o wydzielenie strefy, gdzie goście mogą zaparkować. Trzeba pomyśleć o tym, aby parking był na stabilnym gruncie. Panie będą mieć obcasy, a Panowie eleganckie półbuty. Szkoda, aby obuwie pobrudziło się od zapadania w ziemię bądź błoto podczas ewentualnego deszczu. Dobrze, gdyby miejsce było odpowiednio oświetlone, by nie szukać swojego auta, świecąc sobie smartfonem.

3. Z PRĄDEM I POD PRĄD

Zadbajcie o to, aby DJ czy zespół nie narzekali na brak prądu. Ze źródłem prądu bywa różnie – najlepiej, jeśli możesz po prostu pociągnąć kable z budynku obok (urządzając wesele na przykład w ogrodzie przy pałacu albo hotelu). Nie zawsze jest jednak taka możliwość. Zadbajcie również o odpowiednie zabezpieczenie kabli: nie ma nic gorszego niż kilometry kabli wijących się na trawie, przez które goście muszą przeskakiwać. Może Wam się to wydawać nudnym BHP-owskim gadaniem, ale wierzcie mi – dobra zabawa + alkohol + nieuwaga to mieszanka wybuchowa.

4. KTO DOŁOŻY PAPIER TOALETOWY?

Śmiejcie się, śmiejcie, ale serio wyobrażacie sobie gości weselnych szukających u Was pomocy w załatwieniu papieru toaletowego lub mydła? Bo ja nie bardzo. Kwestia toalety to bardzo ważna sprawa, dlatego planując wesele w plenerze, dokładnie ją przemyślcie. Optymalna jest możliwość skorzystania z toalety w przylegającym budynku. Możecie też wynająć toalety-przyczepy, z umywalką, lustrem i normalnie wyglądającymi kabinami. I o ile podczas korzystania z toalety w pobliskim budynku, będzie osoba, która o nią zadba, to nie liczcie na to, że ktoś pomyśli o sprawdzeniu stanu czystości w podstawionych toaletach — przyczepkach. No bo kto? Mama Panny Młodej, kelnerzy, którzy mają kontakt z Waszym jedzeniem? Tu warto pomyśleć o zatrudnieniu osoby, która przez całą noc będzie dbać o czystość sanitariatów, jak i posprząta je rano po całonocnej imprezie.

5. WEDDING KTO? WEDDING PLANNER!

Chcecie zminimalizować przytłaczającą Was liczbę kontaktów i spraw, jakie musicie nawiązywać na drodze do Waszego wielkiego dnia w plenerze ? Zatrudnijcie wedding plannera! Przejmie lwią część spraw i ustaleń, a przede wszystkim pomyśli o wszystkim, o czym Wy zapomnieliście! Przypilnuje za Was wszystkich spraw w trakcie organizacji, a także pojawi się na miejscu uroczystości podczas stawiania namiotu i na bieżąco będzie radził sobie z problemami, a wierzcie mi, jest ich dużo. Unikniecie też dodatkowego stresu i załatwiania, co pozwoli Wam cieszyć się swoim wyjątkowym dniem!

Ola


Linki do zdjęć: http://gunar.pl http://antyweb.pl

Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław