• Kasia&Ola

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie – Afryka

Przed Wami ostatni artykuł z cyklu „Najdziwniejsze zwyczaje ślubne z całego świata”. Za nami Europa i Azja. Naszą wisienką na torcie jest Afryka. Jej bogactwo kulturowe jest ogromne ze względu na różnorodność zamieszkujących ją plemion, które mają odrębne tradycje i obrzędy. Zwykle o afrykańskich ślubach rozprawia się w kontekście okrutnych zwyczajów, które mrożą krew w żyłach, ale ja zajmę się dziś jaśniejszą stroną mocy i opowiem wyłącznie o tych, które nie wyrządzają nikomu krzywdy. Przed Wami moje TOP 7 spośród dziwnych afrykańskich zwyczajów ślubnych.

MIEJSCE 7 Kongo i smutna para młoda

Jak wyobrażacie sobie siebie podczas własnego wesela? Zakochani, szczęśliwi, uśmiechnięci. Takie rzeczy to nie w Kongo. Para moda, ma zakaz uśmiechania się przez całą ceremonię. Jeśli nie zastosowałaby się do niego, oznaczałoby, że nie myślała poważnie o małżeństwie. Dziwicie się, że coś tak dziwnego znalazło się dopiero na siódmym miejscu? Czytajcie dalej, a zrozumiecie dlaczego.

MIEJSCE 6 Sudan i najpierw dzieci potem ślub

W Sudanie, aby małżeństwo zostało uznane w świetle prawa za ważne, małżonkowie muszą dorobić się dwójki dzieci. Jeżeli z jakiegoś powodu żona nie jest w stanie „dopełnić formalności” mąż, ma prawo ją zostawić bez najmniejszych konsekwencji.

MIEJSCE 5 Mauretania i tłuczenie panny młodej

Jak się okazuje mauretańczycy są idealnymi kandydatami na mężów dla wszystkich kobiet, które mają dosyć diet i liczenia kalorii. W tej części afryki otyła małżonka to nie tylko ucieleśnienie seksualnych marzeń pana młodego, ale przede wszystkim – wyznacznik jego statusu społecznego. Już kilkuletnie dziewczynki wysyłane są do tzw. „szkół tuczenia”, gdzie dziennie przyjmują czterokrotnie więcej kalorii niż „budujący masę” kulturysta.

MIEJSCE 4 Kenia i opluta panna młoda

Błogosławieństwo to jeden z najbardziej wzruszających momentów podczas ceremonii ślubu. Czasami nie sposób powstrzymać łez płynących po policzku… W Kenii po policzku panny młodej spływa natomiast ślina jej ojca. W ramach tradycji, zanim pan młody zabierze swoją żonę do domu, jej ojciec opluwa jej twarz i piersi co oznacza, że życzy jej wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

MIEJSCE 3 Kenia i mąż przyłapany na przebierankach

W Kenii pan młody przez pierwszy miesiąc po ślubie misi nosić ciuchy swojej żony. Wszystko po to, żeby zrozumiał, jak ciężko jest być kobietą… Patrząc na poprzednią tradycję ślubną z Kenii, łatwo nie jest.

MIEJSCE 2 Nigeria i dwóch panów młodych

W plemieniu Wodaabe zamieszkującym Nigerię w czasie narzeczeństwa panna młoda spotyka się z dwoma narzeczonymi, którzy są ze sobą spokrewnieni. Nierzadko zdarza się też, że po ślubie z jednym z nich drugi także ma prawo spędzać z nią noce. Jak Wam się podoba taka opcja Drogie Panie? Zbyt dziwacznie czy nie taka Nigeria straszna jak ją malują?

MIEJSCE 1 Etiopia i wszystko dla pieniędzy

Wiem, miało się obyć bez okrucieństwa. Wśród niektórych plemion zamieszkujących Etiopię panna młoda przed ślubem usuwa wszystkie dolne zęby, przebija wargę i wkłada sobie w to miejsce gliniany dysk. Od czasu do czasu dysk jest wymieniany na taki o większej średnicy. Zasada jest prosta — im większy dysk, tym większy posag otrzymają nowożeńcy.

To już koniec naszego rankingu najdziwniejszych zwyczajów ślubnych z całego świata. W jaki sposób teraz postrzegacie nasze rodzime dziwactwa? Chyba nie jest tak źle, jak się wydawało?Ostatecznie nikt nas nie opluwa, nie polewa pomyjami, nie bije rybą oraz nie zmusza do jedzenia z toalety.

Kasia


Linki do zdjęć:

http://www.coslychacwbiznesie.pl https://conversation.which.co.uk http://www.livescience.com http://prettypearbride.com http://dinoanimals.pl http://joemonster.org

#ranking #błog #afryka #konsultantślubny #wesela #czarymarry #naświecie #weddingplanner #dziwne #zwyczaje #smieszne #śluby

Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław