• Kasia&Ola

Najdziwniejsze zwyczaje ślubne na świecie – Azja

Aktualizacja: lip 8

Kultura dalekiego wschodu potrafi zaskakiwać. Tyczy się to również ślubnych zwyczajów i tradycji. Jeżeli nie macie dosyć dziwactw po przeczytaniu artykułu o Europie, zachęcam do zapoznania się z naszym TOP 7 spośród najdziwniejszych zwyczajów ślubnych z Azji.

MIEJSCE 7 Japonia i rogi panny młodej

Czy japońska panna młoda ma rogi? Odpowiedź brzmi tak. Nie jest to na szczęście sprawka pana młodego. W kulturze kraju kwitnącej wiśni kobieta musi udowodnić, że jest niewinna, dlatego zostaje pomalowana na biało od stóp do głów. Zakłada także białe kimono i dość osobliwe nakrycie głowy. Ma ono na celu ukrycie jej „rogów zazdrości” wobec przyszłej teściowej oraz podkreślenie, że będzie łagodną i posłuszną żoną.

MIEJSCE 6 Chiny i płacząca panna młoda

W pewnej chińskiej mniejszości etnicznej istnieje dość smutna tradycja jak na weselne okoliczności. Zaczyna się niewinnie, miesiąc przed ślubem panna młoda zaczyna płakać przez około godzinę dziennie… być może nic w tym dziwnego, stres, podekscytowanie, radość, trema, wzruszenie mogą doprowadzić do płaczu nawet najtwardszą pannę młodą. Problemy zaczynają się, gdy dołącza do niej matka, babcia i każda kobieta z rodziny. Kilka dni przed uroczystością zawodzą już wszystkie niewiasty z okolicy. Co wy na to Panowie? Być może okażecie teraz trochę więcej zrozumienia swoim przyszłym żoną?

MIEJSCE 5 Indie i ślub z psem

W niektórych częściach Indii istnieje przesąd, że jeżeli mała dziewczynka ma wyjątkowo długie kły, zostanie zjedzona przez tygrysa. Na szczęście jest sposób, żeby oszukać przeznaczenie. Aby ubłagać wśród duchów, życie dziewczynki musi ona… poślubić zwierzę. Zwykle jest to pies. Już wiadomo, skąd Karlowi Lagerfeldowi przyszedł do głowy pomysł, żeby poślubić własną kotkę. Na szczęście dla indyjskich dziewczynek ceremonia ma jedynie charakter symboliczny i w przyszłości mogą one wziąć ślub z ukochanym wybrankiem.

MIEJSCE 4 Indie i ślub z drzewem

Idąc za ciosem, skoro można wziąć ślub z psem, dlaczego by nie zrobić tego z drzewem. W Indiach uważa się, że nad niektórymi kobietami ciąży fatum – ich mąż umrze młodo. Dlatego, zanim poślubią mężczyznę, muszą wziąć ślub… z drzewem, które następnie jest uroczyście niszczone – w ten sposób zły czar pryska.

MIEJSCE 3 Korea Południowa i ostre lanie dla pana młodego

To chyba pierwszy raz, kiedy obrywa się panu młodemu, a nie jego wybrance. Zabrzmi okrutnie, ale przed zakończeniem wesela rodzina i przyjaciele związują mu nogi sznurkiem, a następnie okładają bez opamiętania w podeszwy stóp… suszoną rybą. Rytuał ma uchronić młodego mężczyznę przed porażką w czasie nocy poślubnej. Niektóre ze źródeł donoszą również o biciu trzciną lub kijem, aby sprawdzić jego wytrzymałość, ale dla nas to stanowczo za dużo i opcja z suszoną rybą wydaje się totalnie absurdalna, przez co zabawna.

MIEJSCE 2 Chiny i strzelanie z łuku do panny młodej

Podczas gdy na koreańskim weselu pan młody jest bity rybą, chińska panna młoda musi uciekać przed strzelającym do niej z łuku narzeczonym. Zastanawiacie się, dlaczego ten niecodzienny sposób okazywania miłości nie trafił na miejsce pierwsze? Ponieważ (na całe szczęście) strzały nie mają grotów, co nie zmienia faktu, że musi to być niezwykle bolesne. Gdy ceremonia zostanie dopełniona, pan młody zbiera strzały i łamie je w celu zapewnienia sobie miłości z wybranką do końca życia. Zastanawiamy się, dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, że zaprzestanie strzelania z łuku do przyszłej żony mogłoby równie pozytywnie wpłynąć na relacje nowożeńców.

MIEJSCE 1 Malezja i zakaz korzystania z toalety

Wydaje się Wam, że nie ma nic bardziej okrutnego niż strzelanie do panny młodej z łuku? A gdyby tak ktoś zabronił Wam korzystać z toalety przez trzy dni i trzy noce przed ślubem? W Malezji złamanie tego zakazu ściągnie na nowożeńców pecha. Przez trzy doby narzeczeni mogą się nacieszyć swoją obecnością i okazać sobie wsparcie, które z pewnością prędzej czy później okaże się niezbędne.

Tym niezbyt miłym akcentem kończymy przegląd najdziwniejszych zwyczajów ślubnych z Azji. Jak wyglądałaby Wasza lista? Co jest dla Was numerem jeden spośród najdziwniejszych zwyczajów ślubnych z dalekiego wschodu? Zachęcamy do komentowania.

Kasia


Linki do zdjęć:

http://i.huffpost.com https://www.fly4free.pl https://www.turborotfl.com http://kobieta.onet.pl http://www.fakt.pl http://dieta.pl http://lucznictwo.strefa.pl https://pl.aliexpress.com

Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon