• Kasia&Ola

NIE RÓBCIE TEGO SOBIE I SWOIM GOŚCIOM

Był już artykuł o gościach weselnych, którzy na weselu czują się ekspertami ślubnymi i pozwalają sobie na trochę za dużo. Dziś zabierzemy się za Was, nasze Drogie Pary 🙂 W całym zamieszaniu podczas ślubnych przygotowań oraz w natłoku podejmowania decyzji łatwo zapomnieć o podstawowych zasadach. Podpowiadamy Wam czego nie robić. Przedstawiamy zasady, które nie tylko są zgodne z savoir-vivre’em, ale również pomogą w planowaniu ślubu i pozwolą zadbać o harmonijny przebieg uroczystości.

1. ZBYT DUŻE PRZYWIĄZANIE DO PORTALI SPOŁECZNOŚCIOWYCH.

Nie zapraszajcie gości za pośrednictwem maila czy Facebook’a. Niestosownym zachowaniem jest stworzenie wydarzenia i oczekiwanie, że goście ucieszą się z takiego zaproszenia. Nie ładnym zachowaniem jest również dopytywanie gości o potwierdzenie przyjścia za pośrednictwem komunikatorów.

2. OBSŁUGA WESELNA TO TROCHĘ GOŚCIE.

Oczekujecie, że Wasi wykonawcy i obsługa (fotograf, zespół, kelnerzy) staną na wysokości zadania i zrobią dla Was wszystko tego dnia. Postępujcie podobnie. Zadbajcie o to, aby Wasi pracownicy mieli swój kąt, gdzie będą mogli zostawić rzeczy, często drogi sprzęt. Niech będzie to miejsce, gdzie usiądą na chwilę — w końcu często są w pracy ponad 10 godzin. Zadbajcie o przygotowanie dla nich picia i jedzenia.

3. NIE SZUKAJCIE OSZCZĘDNOŚCI W NIEWŁAŚCIWY SPOSÓB.

Można oszczędzać, załatwiając samochód z niepotwierdzonego źródła lub poprosić o pomoc kumpla z super bryką, ale co zrobicie, kiedy auto stanie w połowie drogi do kościoła? Do kogo będziecie mieć wtedy pretensje? Lepiej oszczędzić na sukni ślubnej, fryzjerze czy makijażu. Nie planujcie miliona zbędnych atrakcji dla gości, kiedy Wasz budżet nie pozwala Wam na to. Oszczędności za wszelką cenę najprawdopodobniej będziecie potem żałowali. Dlatego nie warto iść tą drogą!

4. NIE OBGADUJCIE GOŚCI, NIE KŁÓĆCIE SIĘ Z RODZINĄ.

Tę zasadę kierowałyśmy do gości, kierujemy i do Was. Jeśli kogoś nie lubicie, nie zapraszajcie go. Szkoda Waszego czasu na zastanawianie się: „Ciekawe, jaką ta siksa włoży sukienkę, pewnie znowu będzie widać jej pół tyłka”. Bardzo dużym niesmakiem jest, mówienie jednym gościom jak bardzo nie chcecie zaprosić innych. Co do najbliższej rodziny, fochy, boje o kolor serwetek i smak tortu, a przede wszystkim kłótnie o pieniądze między rodzicami obu stron i samymi narzeczonymi – to najgorętsze tematy na weselnych forach, które niestety nie biorą się z niczego. Ślub ma łączyć rodziny, a nie dzielić. To ma być okazja do zacieśniania Waszych relacji, a nie toczenia wojen na śmierć i życie!

5. NIE RÓBCIE NICZEGO NA POKAZ.

”Kaśka miała fontannę czekoladową to my będziemy mieć dwa razy większą”, „Musimy mieć TO, TAMTO na weselu, wszyscy teraz mają” – jeśli z Waszych ust padły już takie słowa, to dużo wskazuje, że wesele będzie kompletną klapą, a na pewno nadszarpnie mocno wasze finanse. Nie róbcie czegoś, do czego nie jesteście przekonani, albo co nie jest spójne z Waszymi preferencjami lub upodobaniami. Takie zachowania szybko spowodują, że zamiast cieszyć się z tego dnia, będziecie traktować go jako zło konieczne.

Ola


Linki do zdjęć: https://www.arabiaweddings.com https://www.bayarea.com http://mycardioexpress.com http://www.huffingtonpost.com http://www.easyweddings.co.uk

Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon