• Kasia&Ola

O poszukiwaniu sukienki idealnej

To nie tajemnica, że przyszła Panna Młoda swój ślubny strój planuje na długo wcześniej przed tym wielkim dniem. Większość nie potrzebuje do tego nawet pierścionka i idealnego partnera. Od najmłodszych lat w naszej głowie tworzą się wizje pięknej, białej sukni idealne podkreślającej naszą figurę i wprawiającej gości weselnych w zachwyt. Nie wspominając już o Panu Młodym, który to nie powinien w ten dzień odwracać od nas wzroku. Co zrobić, aby dzień zaplanowany na znalezienie perfekcyjnej sukienki ślubnej przebiegł idealnie i zakończył się kupieniem TEJ kreacji? Jak sprawić, że marzenia i wizje przemienią się w rzeczywistość?


Krok 1: Przygotuj się.

W Twojej głowie powstał projekt idealnej sukienki. Zamykasz oczy i widzisz każdy szczegół. Wiesz dokładnie jaki powinna mieć krój, kolor, długość. Pamiętaj jednak, że często ciężko słowami wytłumaczyć swoją wizję, dlatego koniecznie przed wizytą w salonie sukien ślubnych przygotuj zdjęcia paru sukienek, odpowiadających Twojej wizji. Tobie będzie łatwiej przekazać, co masz na myśli, a ekspedientce zrozumieć Twoją wizję. Współpraca pójdzie sprawnie, a ty nie zmarnujesz czasu na mierzenie kreacji nie w Twoim stylu.


Krok 2: Pomyśl o budżecie.

Zastanów się, ile możesz wydać na sukienkę ślubną, pamiętając również o budżecie całego wesela. Warto pamiętać, że sama suknia to nie wszystko. Do niej będziesz musiała dobrać buty, bieliznę, dodatki. Poinformuj o planowanej kwocie panią w salonie, w którym będziesz mierzyć suknie ślubne. Pozwoli to na uniknięcie zakochania się w kreacji, na którą nie będzie Cię stać.


Krok 3: Nie zabieraj na zakupy wszystkich gości weselnych.

Ile osób pomaga wybrać Ci sukienkę, tyle gustów i opinii. Nie zabieraj na poszukiwania wszystkich zainteresowanych, ale też nie idź sama. Najlepiej zabierz ze sobą jedną lub dwie przyjaciółki, które znają Twój gust, wiedzą, w czym czujesz się dobrze, jakie fasony nie pasują do Twojej figury. Będziesz mogła liczyć wtedy na szczerą opinię, ale też unikniesz ogromu „dobrych rad”, którymi zasypałyby cię dodatkowe, przypadkowe osoby. Dobrze zabrać kogoś z kim na co dzień chodzisz na zakupy. Osoba, która doradza Ci podczas wyboru codziennych kreacji, sprawdzi się doskonale także tego dnia.


Krok 4: Zadbaj o siebie.

Zadbaj o odpowiednią bieliznę. Mocno zabudowany stanik i majtki z kokardkami, które będą, odciskały się na sukience, nie zrobią najlepszego wrażenia. Nie zapomnij o makijażu i zadbanych włosach, jeżeli tego dnia nie będziesz się dobrze czuła sama ze sobą, żadna suknia ślubna Ci się nie spodoba. Salony ślubne zazwyczaj oferują buty do przymiarki, ale dla własnego komfortu możesz zabrać ze sobą swoje ulubione szpilki. Weź także szczotkę, gumkę do włosów i spinki. Być może będziesz chciała poeksperymentować z fryzurą, aby wybrać welon. Zabierz też ze sobą notes, w którym będziesz mogła zapisać interesujące Cię modele (niestety wiele salonów ślubnych zabrania robienia zdjęć, gdy jeszcze nie jesteś w pełni zdecydowana).


Krok 5: Nie śpiesz się.

Przygotuj się na poszukiwania i nie planuj, że idealną ślubną kreację znajdziesz w godzinę i miesiąc przed weselem. Przed wizytami w salonie dobrze jest zrobić krótki research i zorientować się, które salony proponują kreacje, fasony, które cię interesują. Zrób listę salonów i koniecznie umów się na wizytę. Warto poszukiwana zaplanować minimum 4 miesiące przed weselem. Twoja kreacja na pewno będzie wymagała krawieckich poprawek. Każdy salon to około godzinna wizyta. Jeśli masz parę miejsc, które chciałabyś odwiedzić, warto poszukiwania rozłożyć na parę dni. Pozwoli Ci to na rozsądne i komfortowe zakupy. Zaplanowanie wizyty w paru salonach w jednym dniu to męczarnia i żadna przyjemność.

Inne sukienkowe inspiracje znajdziecie tutaj:

https://www.pinterest.com/czarymarry/perfect-wedding-dresses/

Ola

#błog #ślub #konsultantślubny #rady #wesele #czarymarry #weddingplanner #jakwybrać #sukniaślubna #ktoki

11 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon