• Kasia&Ola

O tym, dlaczego warto zdecydować się na konsultanta ślubnego

Mimo że tytuł artykułu wskazuje na coś zupełnie innego, nie będzie to skrzętnie przygotowana autoreklama. Oczywiście jako konsultant ślubny wierzę, że zawód, który wykonuję, jest potrzebny i warto zainwestować w pomoc specjalisty. To tak jak z fotografem. Czasy, gdy zdjęcia na weselu robili wujkowie lub sąsiedzi posiadający aparat fotograficzny już dawno minęły, dziś stawiamy na profesjonalistów znających się na rzeczy. Dzięki temu zachwycamy się pięknymi fotografiami, które są nie tylko reportażem, ale i odzwierciedlają nasze emocje, a przy tym mają dobrą jakość. Wierzę, że niebawem także profesja wedding plannera zacznie być traktowana bardziej na serio.

Idealny konsultant ślubny to taki, który na weselach „zjadł zęby”, śledzi najnowsze trendy, jest empatyczny, kreatywny, odporny na stres i oczywiście ukończył kursy, które uprawniają go do wykonywania swojego zawodu. Oddajmy mu zatem honory i przyznajmy, że ktoś, kto organizuje ślub po raz pierwszy w życiu i zaczął się tą tematyką interesować niedawno nie jest w stanie dorównać mu wiedzą i znajomością branży ślubnej. Tak samo jest w każdej innej dziedzinie.

Nie mam zamiaru więcej rozpisywać się czy i dlaczego wedding planner jest przydatny podczas organizacji wesela, bo takich artykułów znajdziecie tysiące. Być może już zaobserwowaliście, że lubię spojrzeć na problem z nieco innej perspektywy. Dziś chciałabym napisać, dlaczego warto obciążyć obowiązkami właśnie jego zamiast świadkową, świadka, mamę, teściową czy siebie samych. Muszę zaznaczyć, że użycie słowa „obciążyć” nie jest kwestią przypadku.

Na początku zastanówmy się, kogo zwykle Pary Młode wybierają na swoich świadków? Odpowiedź jest oczywista; brata, siostrę, najlepszą przyjaciółkę, dobrego kumpla. Kogokolwiek z nich wybiorą, chcą, aby była to bliska i zaufana osoba, na której im zależy i w której towarzystwie czują się dobrze. Blogi ślubne rozpisują się jakie cechy powinien mieć idealny świadek oraz jakie są jego obowiązki podczas wesela. Dbając o to, aby goście weselni świetnie się bawili i niczego im nie brakowało, Nowożeńcy często zapominają o tych najważniejszych, których wybrali na swoich świadków.

Z pewnością dla przeważającej większości osób jest to ogromny zaszczyt i czysta przyjemność móc okazać wsparcie i pomóc Parze Młodej podczas przygotowań i wesela. Wszystko oczywiście zależy od charakteru Państwa Młodych, jedni są mniej wymagający i podchodzą do wyboru świadków jak do pewnego rodzaju formalności, inni oczekują pełnego zaangażowania i powierzają mu dużą część swoich obowiązków. Tak czy siak, czy nie byłoby przyjemniej, gdyby pomoc z ich strony wynikała wyłącznie z ich chęci w takim stopniu, na jaki mają ochotę. Zawsze łatwiej jest zrzucić całą odpowiedzialność na konsultanta, któremu się za to płaci i który zna koncepcję naszego wesela od podszewki niż na najlepszą przyjaciółkę, która od 20 minut próbuje dokończyć swój rosół.

Niestety czasami zdarza się i tak, że na weselu dochodzi do bardzo delikatnych sytuacji. Znam masę historii o skłóconych członkach rodziny i niezałatwionych sprawach, które ponownie ujrzały światło dzienne przy weselnym stole. Wtedy niejednokrotnie pojawia się dylemat kogo wysłać między zwaśnione strony, aby nie pogłębiać konfliktu. Mama, siostra, ciocia komuś na pewno pozostanie niesmak, Parze Młodej z pewnością. W sytuacjach takich jak ta wedding planner okazuje się nieoceniony. Obca osoba, która zwykłym pytaniem „Jak się Państwo bawicie?” Może całkowicie zmienić bieg wydarzeń.

Kolejna sprawa, nad którą warto się zastanowić to, czy będziecie organizować Wasze wesele sami, czy potrzebujecie do tego pomocy innych osób. Zdarza się, że Para Młoda planuje wesele w miejscowości oddalonej od swojego miejsca zamieszkania o setki kilometrów. W takiej sytuacji po raz kolejny angażują swoich rodziców lub rodzeństwo. Ci z kolei pomagają, jak tylko mogą. Dzwonią, jeżdżą, są niemal na każde zawołanie Pary Młodej. Czasami zdarza się i tak, że organizacja sprawia im tak wiele przyjemności, że sami chcą zorganizować coś od siebie lub zaproponować własne rozwiązania. Nie ma w tym oczywiście nic złego, a wprost przeciwnie jest to naprawdę miłe. Z doświadczenia wiem, że wychodzą z tego cudowne rzeczy, ale niestety bywa i tak, że wizja pomocników totalnie rozmywa się z wizją Pary Młodej. Jak powiedzieć teściowej, że kolejny pomysł, jaki zaproponowała, nie przypadł Wam do gustu? Trochę strach… Nikt przecież nie chce, żeby poczuła się dotknięta.

Jak to wygląda, gdy Narzeczeni korzystają z usług wedding plannera? Wspólnie określają każdy szczegół uroczystości, wybierają bez ograniczeń, co im się podoba, a co nie, zmieniają zdanie, znowu wybierają. Nikt nie ma żalu, taka praca. Ponadto dobry konsultant ślubny wie, że wprost należy zaangażować najbliższych w przygotowania, o ile tego oczywiście chcą. Najczęściej ogranicza się to do przygotowania atrakcji, która jest zgodna z motywem przewodnim ślubu lub innej rzeczy mającej sprawić radość Parze Młodej. Wilk syty i owca cała.

Załóżmy, że Para Młoda decyduje się na przygotowanie wszystkiego samodzielnie. Wszystkiego! Łącznie z zaproszeniami, dekoracjami sali, płaceniem wykonawcą i dbaniem o to, czy goście dobrze bawią się na weselu. To oczywiście do zrobienia i można to zrobić naprawdę dobrze. To masę frajdy i satysfakcji, ale też ciężkiej pracy i czasu. Przypomina mi się opowieść moich przyjaciół, którzy organizowali wesele samodzielnie. Wyszło pięknie, uzdolniona Pani Młoda przygotowała własną papeterię ślubną, piękne ozdoby i upominki dla gości. Było naprawdę perfekcyjnie. Młodzi skończyli sklejać winietki o trzeciej w nocy na dzień przed weselem, ponieważ papier nie doszedł na czas.

Podsumowując, moim celem było przekazanie Wam, że nie ma pięknego wesela bez ciężkiej pracy i zaangażowania osób, którym na tym weselu zależy. Czy będzie to mama, siostra, brat, przyjaciółka, Wy sami, ktoś straci tych kilka cennych chwil, które można by było poświęcić na celebrowanie jednego z najpiękniejszych momentów w Waszym życiu, jakim jest ślub i wesele. Może właśnie dlatego warto pomyśleć o tym, żeby nie była to osoba wybrana spośród gości weselnych, tylko taka, która zna się na rzeczy i jej uwaga jest skupiona w stu procentach na tym, co dzieje się podczas uroczystości, ponieważ nie traktuje Waszego wesela jak okazji do zabawy i spędzenia czasu z najbliższymi ludźmi.

Kasia


Linki do zdjęć:

https://www.theodysseyonline.com http://www.studio1250.com https://welldoing.org http://www.huffingtonpost.com http://images.huffingtonpost.com

#błog #konsultantślubny #rady #świadkowie #dlaczego #czarymarry #problemy #weddingplanner #gościeweselni #warto #niezręcznie

10 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon