• Kasia&Ola

O weselnych zwyczajach słów kilka

Aktualizacja: lip 8

Ciężko wymienić wszystkie weselne przesądy, które mimo upływającego czasu nadal funkcjonują w społeczeństwie. Większość z nich traktujemy z przymrużeniem oka, ale w gąszczu weselnych zabobonów można odnaleźć prawdziwe perełki, które mogą dostarczyć wielu okazji do wzruszeń i śmiechu.


Pan młody nie może oglądać sukni przed ślubem.

Wiemy, że każda Panna Młoda chce się podobać swojemu przyszłemu mężowi i liczy się z jego opinią, ale ten jeden raz warto dochować tajemnicy i poradzić się kogoś innego. Nie ma nic piękniejszego niż widok oszołomionego z wrażenia Pana Młodego, gdy widzi swoją wybrankę w sukni ślubnej po raz pierwszy i odwrotnie. To emocje, których nie da się oszukać, łzy wzruszenia i spojrzenia pełne miłości, o jakiej pisze się książki.


Coś białego, niebieskiego, nowego, starego i pożyczonego…

Sporo rzeczy do skompletowania, ale skupmy się na starym i pożyczonym. Czy nie pięknie byłoby iść do ślubu w biżuterii swojej mamy lub babci? Dla nas brzmi niezwykle wzruszająco. Jakiś czas temu organizowałyśmy wieczór panieński, na którym jedna z przyjaciółek wręczyła przyszłej Pannie Młodej swoją podwiązkę jako coś starego, błękitnego i pożyczonego. Taki pożyczony „staroć” dodaje otuchy i nabiera magicznego znaczenia, stając się amuletem.

Ślub w miesiącu z literą „R”

Marzy Wam się wesele w maju, ale mama przestrzega, że to ściągnie na Was pecha? Lipiec jest ciepły i trochę luźniejszy od rozchwytywanego sieRpnia? A może myślicie o zimowym weselu w lutym? Kto zabroni Wam wziąć ślub w MrAJU, rLIPCU lub rUTYM? Zdziwienie i uśmiech na twarzy zaproszonych gości gwarantowany! Mało tego, dajemy głowę, że żaden z nich nigdy wcześniej nie był zaproszony na wesele organizowane w tak egzotycznym miesiącu 🙂

Błogosławieństwo.

Niestety to coraz rzadszy zwyczaj. Być może dlatego, że nieco mniej osób decyduje się na ślub w obrządku katolickim. Jeżeli nie jesteście wierzący, spójrzcie na błogosławieństwo z nieco innej perspektywy. To wspaniała okazja do uczczenia jednej z najważniejszych chwil w Waszym życiu. Zatrzymajcie na chwilę i posłuchajcie kilku serdecznych słów, jakie chcą Wam przekazać, rodzice, wznieście wspólny toast.

Z uśmiechem do ołtarza.

Idąc do ołtarza Para Młoda, nie powinna zapominać o uśmiechu. Nie tylko zapewni on pomyślność w małżeństwie, ale i będzie miłym gestem w stronę zaproszonych gości. Nie bójcie się witać i nawiązywać kontaktu wzrokowego. Serdeczne uśmiechy Waszych najbliższych dodadzą Wam otuchy. Nie powstrzymujcie też łez wzruszenia, zgodnie ze ślubną przepowiednią są one zwiastunem wielkiej radości.

Pamiętajcie, że weselne zabobony należy traktować z przymrużeniem oka, są one nieodłącznym elementem niemal każdego wesela, ponieważ zacierają się z tradycjami, które kochamy i z przyjemnością kultywujemy. Pomyślcie o nich jako o inspiracji do stworzenia czegoś wyjątkowego.

Źródła zdjęć: http://joemonster.org https://www.facebook.com/tashkaphoto/ https://delsolphotography.com https://pl.pinterest.com

15 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław