• Kasia&Ola

Plan (doskonały) rozsadzenia gości weselnych

Rozsadzenie gości przy stołach weselnych to sprawa na pozór prosta, ale z doświadczenia konsultanta ślubnego wiem, że może przysporzyć masę problemów i jest dla pary młodej sporym wyzwaniem. Wbrew pozorom konsekwencje nieprzemyślanego rozlokowania weselników mogą być bardzo dotkliwe. Począwszy od poczucia pominięcia i niezadowolenia po zaognienie rodzinnych sporów i weselne pranie brudów. Dziś zdradzę Wam jak poradzić sobie z kłopotliwym tematem i sprawić, że rozlokowanie gości przy stołach zajmie Wam dosłownie moment.

Sposoby ustawienia stołów na weselu.

Zacznijmy od podstaw. Istnieje wiele możliwości ustawienia stołów na sali weselnej. Obecnie największym powodzeniem cieszą się stoliki okrągłe, co wynika nie tylko z mody i eleganckiego wyglądu takiego ułożenia, ale i wielu możliwości, jakie gwarantuje. Bez względu na to, na jakie ułożenie się zdecydujecie, musicie pamiętać o kilku ważnych zasadach, których pod żadnym pozorem nie należy łamać.

Kto najważniejszy?

Zdecydowanie Wy. Para młoda powinna siedzieć w centralnym miejscu. Mogą jej towarzyszyć świadkowie i ewentualnie rodzice, chociaż nie polecamy takiego rozwiązania ze względu na łączenie osób z dwóch różnych grup wiekowych (świadkowie, rodzice). Niezłym pomysłem jest osobny stolik przeznaczony tylko dla pary młodej, do którego dostawione są dwa puste krzesła. Dzięki temu każdy z gości ma szansę dosiąść się do pary młodej na krótką pogawędkę.

Od najstarszego do najmłodszego.

To zasada, której absolutnie nie należy łamać. Stosowano ja od zarania dziejów. Najpierw starszyzna, potem reszta. Dziadkowie, babcie, rodzice, chrzestni powinni siedzieć jak najbliżej Pary Młodej. Następnie możecie się skupić na pozostałej części rodziny, a na końcu przyjaciołach i znajomych.

Kto się lubi ten się… dobrze bawi.

To kolejna zasada, o której warto pamiętać. Podczas rozsadzania gości powinno sugerować się nie tylko wiekiem i koneksjami rodzinnymi, ale i wspólnymi zainteresowaniami oraz wzajemną sympatią osób, które mają zasiadać przy jednym stole.

Czego unikać?

Zwróćcie szczególną uwagę na to, aby osoby skonfliktowane lub niedarzące się sympatią nie siedziały zbyt blisko siebie. Tu świetnie sprawdzają się stoliki okrągłe. Bardzo łatwo będzie posadzić zwaśnionych rozwodników plecami do siebie. Jak to mówią, czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

A co z integracją?

Jeżeli zależy Wam na tym, aby goście lepiej się poznali, posadźcie członków dwóch rodzin po przeciwnych stronach stołu, zawsze naprzemiennie kobieta, mężczyzna.

Table plany i winietki.

Kiedy już ogarniecie galimatias związany z rozsadzeniem gości, pomyślcie o table planie. Co to takiego? Tablica, którą ustawiamy przy wejściu na salę, na której znajdują się oznaczenia stolików wraz z nazwiskami osób, które przy nich zasiadają. Dzięki temu unikniecie zamieszania związanego z poszukiwaniem swojego miejsca, a goście w kilka sekund rozproszą się po sali, nie powodując sztucznego tłoku i zamętu. Jeżeli chodzi o winietki, są one niezbędne przy ułożeniu stołów w literę I, E, T lub U natomiast nie są potrzebne przy stolikach okrągłych. Nie ma bowiem większego znaczenia, jak zasiądą przy nich goście. Tak czy siak, każdy widzi każdego i wszyscy są sobie równi. Jeżeli obawiacie się, że Wasze babcie lub dziadkowie nie poradzą sobie ze znalezieniem swojego miejsca, wyznaczcie jedną osobę, która im pomoże i zaprowadzi do odpowiedniego stolika.

A może by tak wrócić do korzeni?

Zastanawiacie się, czy nie lepiej byłoby, gdyby goście sami zadecydowali, gdzie chcą siedzieć? Nie róbcie tego! To bardzo przestarzały sposób i z jakiegoś powodu został odłożony do lamusa. Chyba nie chcecie doprowadzić do sytuacji, w której przy jednym stole zasiada Wasza babcia, koleżanka z pracy oraz 5-letnia bratanica.

Jeżeli macie pytania odnośnie rozsadzania gości piszcie śmiało. Postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości. Być może jest jeszcze inny temat, który Was trapi, a nie został poruszony na łamach bloga? Chętnie się z nim rozprawimy.

Kasia

Linki do zdjęć: http://www.przed-slubny.pl http://www.poradnikzdrowie.pl

MSS08960.jpg

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon