• Kasia&Ola

Podziękowania dla Rodziców

Aktualizacja: lip 8

Podobno podziękowania dla rodziców bywają twardym orzechem do zgryzienia. Z pewnością ciężko w kilku słowach lub za pomocą weselnego szlagieru „Cudownych rodziców mam” wyrazić wdzięczność za trud wychowania, okazaną miłość, cierpliwość i wsparcie. Postaramy się pomóc w wyborze odpowiedniego podziękowania, ale pamiętajcie, że nikt tak dobrze nie zna Waszych rodziców, jak Wy sami.

Podstawową i najważniejszą sprawą jest, że to PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW. Nie robicie ich dla siebie tylko dla osób, które mimo, że są nam Wam bardzo bliskie niejednokrotnie mają zupełnie inny gust niż Wy. Starajcie się spojrzeć na temat z ich perspektywy. Co sprawi im największą radość? Co lubią? Jacy są? Idąc tym tropem, przedstawiamy kilka popularnych sposobów na wyrażenie wdzięczności rodzicom w dniu ślubu.

1. Film z podziękowaniem.

Może mieć bardzo różną formę. Możecie wybrać super produkcję nakręconą przez profesjonalistów lub przygotować go samodzielnie. Być może chcielibyście powiedzieć coś od siebie lub zdecydować się na krótki filmik z muzyką w tle. Nie chcecie dokładać sobie kolejnych wydatków do weselnego budżetu? Wystarczy prosty program do obróbki filmów i telefon komórkowy. Nie jesteście dobrymi mówcami? Nie wiecie jak to ugryźć? Świetnym rozwiązaniem będzie pokaz slajdów ze starymi zdjęciami z dzieciństwa. Nie upierajcie się też przy tym, że film musi być istnym wyciskaczem łez. Jeżeli Wasi rodzice uwielbiają się śmiać i żartować to warto postawić na dobry humor. Nie musicie też prezentować filmu podczas wesela. Może warto przemyśleć czy nie było lepiej wspomnieć na nim o bardziej intymnych szczegółach z Waszego życia i wręczyć rodzicom płytę, którą obejrzą w zaciszu własnego domu.

2. Kwiaty, kosze upominkowe.

Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Klasyka broni się sama, jest to elegancki i taktowny wybór, możecie zdecydować się na gotową kompozycję lub skompletować kosz według upodobań Waszych rodziców. Mogą się w nim znaleźć produkty spożywcze, alkohole jak i kosmetyki czy książki. Niestety nie jest to pamiątka na lata i z roku na rok jest coraz bardziej oklepana. Kiedy kilka lat temu brałam ślub znalezienie kosza było problemem. Wybór nie był zbyt wielki. Dziś znajdziecie je dosłownie wszędzie. Ponadto wraz z kwiatami i kartką tworzył zgrabny prezent. Obecnie to coraz częściej tylko dodatek do czegoś więcej.

3. Figurki, grawerowane, statuetki, ramki, portrety, karykatury.

Jedni powiedzą, że to świetny prezent inni, że to totalna wiocha. I jedni i drudzy mają rację. Są bowiem gusta i guściki. Najlepszym sposobem na rozstrzygnięcie tego jest zadanie sobie kilku pytań. Jak wygląda mieszkanie naszych rodziców? Jest minimalistyczne, czy raczej półki uginają się od bibelotów? Gdy rodzice jadą na wakacje przywożą z powrotem dodatkową walizkę z pamiątkami czy raczej omijają stragany szerokim łukiem? Jakie prezenty robią innym? Przydatne i funkcjonalne czy raczej są to ozdoby? Myślę, że jeżeli odpowiecie sobie na takie pytania będziecie mieli pewność czy wybór pucharu dla najlepszych rodziców na świecie jest trafionym pomysłem.

4. Wycieczka, weekend w spa, kolacja w modnej restauracji.

Nie jest to tania sprawa, dlatego zastanówcie się dwa razy, zanim podejmiecie taką decyzję. Najgorszą rzeczą, jaką możecie zrobić to uszczęśliwianie kogoś na siłę lub wprawianie w zakłopotanie. Czasami Wasi rodzice to ludzie tak zwanej starej daty, którzy najlepiej czują się w zaciszu własnego domu. Podróż, za którą zapłaciliście kupę pieniędzy, a na którą nie będą mieli ochoty, przysporzy im tylko stresu, a Wam odbije się czkawką. Jeżeli jednak Wasi rodzice uwielbiają podróże, nowe miejsca, smaki, a Wasz budżet zanadto na tym nie ucierpi, będzie to wspaniały prezent. Być może rodzice chcieliby się gdzieś wybrać, ale nie mają odwagi? Przeraża ich podróż samolotem, nie znają języków obcych? W takiej sytuacji wybierzcie się razem z nimi.

5. Piosenka z dedykacją dla rodziców, taniec.

To prawda, że w we wstępie nieco prześmiewczo wspomniałam o popularnym „Cudownych rodziców mam”, ale uwierzcie mi, są mamy, które marzą, żeby usłyszeć tą lub podobną piosenkę od momentu, kiedy dowiedziały się, że bierzecie ślub. Nie odbierajcie im tego. Przecież to tylko trzy minuty tańca w kółeczku, a chodzi o sprawienie im przyjemności.

6. Kartki z życzeniami.

Nie kosztują wiele, a mogą okazać się najcudowniejszym prezentem. Nie mam tu na myśli drukowanego taśmowo wierszyka i pozytywki. Napiszcie, co czujecie, podziękujcie. Tu znowu wspomnę, jak to było u mnie. Wraz z mężem przygotowaliśmy kartki dla rodziców. Po jednej stronie ja pisałam do moich rodziców, a po drugiej mój mąż do swoich przyszłych teściów i odwrotnie. Uwierzcie, mimo że od naszego ślubu minęło pięć lat, rodzice nadal co jakiś czas do nich wracają.

7. Albumy ze zdjęciami ślubnymi.

Piękna pamiątka na lata. Ślub jest nie tylko jednym z najważniejszych dni w Waszym życiu, ale i Waszych rodziców. Z pewnością będą zachwyceni takim prezentem. Jedynym jego minusem jest to, że możecie go wręczyć dopiero około trzech miesięcy po ślubie.

Jest jeszcze wiele innych pomysłów na to, jak podziękować rodzicom, a nawet jeśli nie ma, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je wymyślić. Utarło się również, że prezenty muszą być takie same. Nic bardziej mylnego. Przecież to cztery różne osoby, o odmiennych gustach, wrażliwościach i zainteresowaniach. Możecie postawić na spersonalizowane prezenty koniecznie w podobnych przedziałach cenowych.

Jeżeli macie pytania odnośnie do wyboru prezentów dla rodziców piszcie śmiało. Być może chcielibyście, żebyśmy poruszyły na blogu inny problematyczny dla Was temat. Czekamy na Wasze komentarze.

Kasia

Linki do zdjęć: http://jaeheebridal.com http://zrobswojslub.pl http://musicserwis.com http://cashmores-caravans.com http://starringyouproductions.com http://fashionelka.pl

13 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław