• Kasia&Ola

Podziękowania dla rodziców na weselu

Aktualizacja: 5 lis 2020

Podziękowania dla rodziców bywają twardym orzechem do zgryzienia. Z pewnością ciężko w kilku słowach lub za pomocą weselnego szlagieru „Cudownych rodziców mam” wyrazić wdzięczność za trud wychowania, okazaną miłość, cierpliwość i wsparcie. Postaramy się pomóc w wyborze odpowiedniego podziękowania dla rodziców, ale pamiętajcie, że nikt tak dobrze nie zna Waszych rodziców, jak Wy sami.


Pomysły na podziękowania dla rodziców


Podstawową i najważniejszą sprawą jest, że to PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW. Nie robicie ich dla siebie tylko dla osób, które mimo, że są Wam bardzo bliskie niejednokrotnie mają zupełnie inny gust niż Wy. Starajcie się spojrzeć na temat z ich perspektywy. Co sprawi im największą radość? Co lubią? Jacy są?

Idąc tym tropem, przedstawiamy kilka popularnych sposobów na wyrażenie podziękowanie rodzicom w dniu ślubu. 1. Podziękowania dla rodziców w formie filmu


Film z podziękowaniami dla rodziców może mieć bardzo różną formę. Możecie wybrać super produkcję nakręconą przez polecanych profesjonalistów lub przygotować go samodzielnie. Być może chcielibyście powiedzieć coś od siebie lub zdecydować się na krótki filmik z muzyką w tle. Nie chcecie dokładać sobie kolejnych wydatków do weselnego budżetu? Wystarczy prosty program do obróbki filmów i telefon komórkowy. Nie jesteście dobrymi mówcami? Nie wiecie jak to ugryźć? Świetnym rozwiązaniem będzie pokaz slajdów ze starymi zdjęciami z dzieciństwa. Podziękowania dla rodziców w formie filmu ze zdjęciami przywoła ciepłe wspomnienia. Nie upierajcie się też przy tym, że film musi być istnym wyciskaczem łez. Jeżeli Wasi rodzice uwielbiają się śmiać i żartować to warto postawić na dobry humor. Nie musicie też prezentować filmu podczas wesela. Może warto przemyśleć czy nie było lepiej wspomnieć na nim o bardziej intymnych szczegółach z Waszego życia i wręczyć rodzicom płytę, którą obejrzą w zaciszu własnego domu. Takie podziękowania dla rodziców będą wspaniałą pamiątką.

2. Kwiaty i kosze upominkowe – praktyczne podziękowania dla rodziców


Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Klasyka broni się sama. Kosze dla rodziców są eleganckim i taktownym wyborem. Możecie zdecydować się na gotową kompozycję lub skompletować kosz według upodobań Waszych rodziców. Mogą się w nim znaleźć produkty spożywcze, alkohole, jak i kosmetyki czy książki. Niestety nie jest to pamiątka na lata i z roku na rok jest coraz bardziej oklepana. Kiedy kilka lat temu brałam ślub, znalezienie pięknego kosza dla rodziców było problemem. Wybór nie był zbyt wielki. Dziś znajdziecie je dosłownie wszędzie. Ponadto wraz z kwiatami i kartką tworzył zgrabny prezent na podziękowania dla rodziców. Obecnie to coraz częściej tylko dodatek do „głównego” podziękowania i jednocześnie pierwsza rzecz jaka przychodzi do głowy jako odpowiedź na pytanie: co na podziękowania dla rodziców?

3. Figurki, grawerowane statuetki, ramki, portrety, karykatury, obrazy – nietypowe podziękowania dla rodziców, ale nie wszystkich


Karykatura czy obraz na podziękowania dla rodziców - jedni powiedzą, że to świetny prezent inni, że to totalna wiocha. I jedni i drudzy mają rację. Są bowiem gusta i guściki. Najlepszym sposobem na rozstrzygnięcie tego jest zadanie sobie kilku pytań. Jak wygląda mieszkanie naszych rodziców? Jest minimalistyczne, czy raczej półki uginają się od bibelotów? Gdy rodzice jadą na wakacje przywożą z powrotem dodatkową walizkę z pamiątkami czy raczej omijają stragany szerokim łukiem? Jakie prezenty robią innym? Przydatne i funkcjonalne czy raczej są to ozdoby? Odpowiedzcie sobie na takie pytania, a będziecie mieli pewność czy wybór pucharu dla najlepszych rodziców na świecie jest trafionym pomysłem i odpowiednie na podziękowania dla rodziców na weselu.

4. Wycieczka, weekend w SPA lub kolacja w modnej restauracji – oryginalne podziękowania dla rodziców z górnej półki


Takie upominki dla rodziców to nie jest to tania sprawa, dlatego zastanówcie się dwa razy, zanim podejmiecie taką decyzję. Najgorszą rzeczą, jaką możecie zrobić to uszczęśliwianie kogoś na siłę lub wprawianie w zakłopotanie. Czasami Wasi rodzice to ludzie tak zwanej starej daty, którzy najlepiej czują się w zaciszu własnego domu. Podróż, za którą zapłaciliście kupę pieniędzy, a na którą nie będą mieli ochoty, przysporzy im tylko stresu, a Wam odbije się czkawką. Jeżeli jednak Wasi rodzice uwielbiają podróże, nowe miejsca, smaki, a Wasz budżet zanadto na tym nie ucierpi, będzie to wspaniały prezent i wyjątkowe podziękowania dla rodziców. Być może rodzice chcieliby się gdzieś wybrać, ale nie mają odwagi? Przeraża ich podróż samolotem, nie znają języków obcych? W takiej sytuacji wybierzcie się razem z nimi.

5. Piosenka z dedykacją dla rodziców lub taniec – tradycyjne podziękowania dla rodziców


To prawda, że w we wstępie nieco prześmiewczo wspomniałyśmy o popularnym „Cudownych rodziców mam”, ale uwierzcie nam, są mamy, które marzą, żeby usłyszeć tą lub podobną piosenkę od momentu, kiedy dowiedziały się, że bierzecie ślub. Nie odbierajcie im tego. Przecież to tylko trzy minuty tańca w kółeczku, a chodzi o sprawienie im przyjemności. Dedykowana piosenka na podziękowania dla rodziców nie jednej osobie zakręciła łezkę w oku.

6. Kartki z życzeniami – indywidualne podziękowania dla rodziców na wesele


Nie kosztują wiele, a mogą okazać się najcudowniejszym prezentem. Nie mamy tu na myśli drukowanego taśmowo wierszyka i pozytywki. Napiszcie, co czujecie, podziękujcie rodzicom od serca. Wzruszające podziękowania dla rodziców w postaci tekstu od serca będą przywoływać ciepłe emocje.

Tu znowu wspomnę, jak to było u mnie. Wraz z mężem przygotowaliśmy kartki dla rodziców. Po jednej stronie ja pisałam do moich rodziców, a po drugiej mój mąż do swoich przyszłych teściów i odwrotnie. Uwierzcie, mimo że od naszego ślubu minęło pięć lat, rodzice nadal co jakiś czas do nich wracają. W naszym przypadku były to udane upominki dla rodziców.

7. Albumy – sentymentalne podziękowania dla rodziców w formie zdjęć


Taki album ze zdjęciami to piękna pamiątka na lata. Ślub jest nie tylko jednym z najważniejszych dni w Waszym życiu, ale i Waszych rodziców. Z pewnością będą zachwyceni takim prezentem. Jedynym jego minusem jest to, że możecie go wręczyć dopiero około trzech miesięcy po ślubie. Z drugiej strony fotoksiążka czy podziękowania dla rodziców w postaci albumu z sesji narzeczeńskiej albo wspólnymi zdjęciami rodzinnymi możecie wykonać przed ślubem. Zdjęcia rodzinne mogą na nowo ożywić miłe wspomnienia. O pomoc w wykonaniu albumów na podziękowania dla rodziców na weselu możecie poprosić swojego fotografa ślubnego, który doradzi i pomoże zamówić profesjonalne albumy.

Inne oryginalne prezenty dla rodziców na ślub


Jest jeszcze wiele innych pomysłów na podziękowania dla rodziców na wesele – drzewka, las w słoiku, skrzynki, wiersze i wiele wiele innych. Granicą w przygotowaniu wyjątkowego upominku dla rodziców jest wyłącznie Wasza wyobraźnia. To nie muszą być upominki dla rodziców spełniające tegoroczne trendy ślubne. Utarło się również, że prezenty na podziękowania dla rodziców muszą być takie same. Nic bardziej mylnego. Przecież to cztery różne osoby, o odmiennych gustach, wrażliwościach i zainteresowaniach. Możecie postawić na spersonalizowane prezenty, koniecznie w podobnych przedziałach cenowych.

Jeżeli macie pytania odnośnie prezentów dla rodziców piszcie śmiało. Być może chcielibyście, żebyśmy poruszyły na blogu inny problematyczny dla Was temat. Czekamy na Wasze komentarze.

Linki do zdjęć: http://jaeheebridal.com http://zrobswojslub.pl http://musicserwis.com http://cashmores-caravans.com http://fashionelka.pl

27 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon