• Kasia&Ola

Tani i polecany zespół na wesele – czyli o cenach za usługi w branży ślubnejTo jedno z częściej pojawiających się zwrotów na forach i grupach ślubnych. Dziś postanowiłyśmy się z nim rozprawić!


Oczywiście mamy świadomość, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością, ale najczęściej właśnie tak jest. Nie dotyczy to wyłącznie branży ślubnej, ale niemal każdej dziedziny życia. Weźmy na przykład samochody. Nieważne, czy udasz się do salonu Mercedesa i wybierzesz najnowszą S klasę, czy kupisz w komisie starą Audicę, od Niemca, który płakał, jak sprzedawał – tak czy siak jest to środek transportu. Obydwoma samochodami da się jeździć, ale możesz się spodziewać, większego komfortu jazdy, bezpieczeństwa, niezawodności i luksusu po nowiutkim Mercedesie. Podobnie ma się sytuacja w zakresie rekomendowanych usługodawców ślubnych. Jeśli zależy Ci na jakości jakiejkolwiek usługi lub jakiegokolwiek produktu, raczej nie powinieneś brać pod uwagę najtańszych opcji.


Najlepsza sala weselna a sala niskobudżetowa – na czym oszczędzają właściciele tanich sal weselnych?


Przede wszystkim na jakości — jedzenia, obsługi, wystroju. Jaki to ma realny wpływ na wygląd twojego Wesela? Zwykle możesz się spodziewać mało wyszukanego jedzenia, które nie cieszy ani oka, ani żołądka. Stół zapewne będzie się uginał od ilości potraw, ale przecież nie chodzi o ilość, a o jakość. Czy nie fajniej byłoby posmakować regionalnych produktów, sezonowych warzyw? A może wolicie, gdy szef kuchni przygotuje coś, co zaskoczy zarówno Was, jak i Waszych gości? Kto świadomie się odżywia i robi zakupy, wie, że dobre jedzenie nie jest tanie, a w fast foodach nie pracują master chefowie tylko studenci.


Nikt nie lubi wolnych i wiecznie niezadowolonych kelnerów, tak samo, jak nikt nie lubi, kiedy się go oblewa rosołem podczas serwisu obiadu. Jeśli wybieracie salę, w której cena za talerzyk jest bardzo niska, musicie mieć świadomość, że prawdopodobnie właściciele nie płacą zbyt wiele obsłudze. Gdzieś te oszczędności muszą znaleźć. Nie stać ich na super kucharza i wyszkolonych kelnerów. Biznes zwyczajnie by się nie spinał. Oczywiście ogromne znaczenie ma również sam manager lub właściciel. Z doświadczenia wiem, że Pary Młode oczekują od nich otwartości i elastyczności. Czy wierzycie w to, że właściciel sali, który musi zorganizować dużo więcej wesel w roku, żeby zarobić, ma czas na śledzenie trendów, na poszerzanie horyzontów? Raczej nie. Jego odpowiedź na większość Waszych pytań będzie brzmiała: Nieee, robimy tak od 20 lat i się sprawdza… Istnieje też szansa, że na pierwszym spotkaniu zgodzą się na wszystko, a potem zapomną. Często tworzą umowy sami lub ściągają je z Internetu w przeciwieństwie do droższych miejsc, które współpracują z prawnikiem. Nietrudno się domyślić, że taka umowa jest mało konkretna i nie chroni Was w żadnym stopniu. Pamiętaj również, że zakup działki oraz budowa odpowiedniego obiektu każdemu właścicielowi sali weselnej musi się zwrócić – im piękniejsze okolice, im ciekawsza architektura, tym atmosfera na weselu lepsza.


Wysoka cena za talerzyk nie jest gwarancją udanego przyjęcia weselnego, zdecydowanie jednak zwiększa szansę na udane wesele. Nie bez przyczyny terminy w dobrych salach weselnych są tak odległe – za jakość trzeba więcej zapłacić, a najlepszą salę weselną w okolicy trochę poczekać.


No to teraz inni wykonawcy...


Polecany fotograf ślubny, kamerzysta na ślub i inni polecani usługodawcy ślubni


Na forach, na portalach ślubnych, a także w naszych mailach znaleźć można wiele pytań o najlepszego fotografa ślubnego, o najlepszą fryzjerkę czy o innych polecanych usługodawców ślubnych.Tani fotograf lub filmowiec może być teoretycznie tak samo uzdolniony, jak drogi, może mieć równie duży zapał do pracy… ale czy dysponuje tym samym sprzętem, oprogramowaniem do obróbki materiału, czy ma nieograniczony dostęp do muzyki, doskonali swoje umiejętności na dość drogich szkoleniach dla profesjonalistów, czy inwestuje w bezpieczeństwo? Również i on musi zrealizować więcej zleceń, a czas oddania Waszego materiału się oddala i oddala. Dobry fotograf ślubny ma odpowiedni warsztat i sprzęt, by oddać Wam piękne zdjęcia ślubne. Ma też wystarczająco czasu, by poświecić go dużo na każde zlecenie. Rekomendowani przez nas fotografowie ślubni oraz kamerzyści na wesele będą mieli prawdopodobnie wyższe stawki niż średnia, ale macie gwarancje że to będzie dobry fotograf na wesele i profesjonalista w każdym calu.


Polecany zespół na wesele czy DJ


Branżowe opowieści o sprzęcie wśród filmowców, fotografów, zespołów weselnych i DJ-ów nie mają końca. U tych ostatnich nie liczy się wyłącznie jakość i moc, ale i wygląd. Światła, stanowisko Dj-skie, zaufajcie mi, te rzeczy sporo kosztują. Potrzebny jest też duży bus, żeby to wszystko przetransportować. Oczywiście to nie sprzęt świadczy o umiejętnościach prowadzenia imprezy. Wiecie jaki jest podstawowy grzech zespołów weselnych DJ-ów z dolnej półki? Disco Polo! Wiem, że jedni je lubią, a drudzy nie… Nie będziemy się o to spierać, czy można zrobić wesele bez tego gatunku muzycznego, ale z moich obserwacji wynika, że gdy DJ-owi brakuje umiejętności, ratuje się Disco Polo. Chwyta się go jak tonący brzytwy, a my musimy patrzeć na tę katastrofę i brać w niej udział. Na ratunek jest już za późno. Najlepszy zespół weselny czy dobry dj na wesele na pewno dostosuje repertuar nie tylko do najnowszych trendów ale i Waszych gustów.


Załóżmy, że zespół weselny kosztuje 3 tys. zł (w opcji niskobudżetowej). Średnia ilość osób w zespole to 4. Zespół podczas wesela gra średnio około 10h. Wychodzi nam stawka około 75 zł/h dla jednej osoby. Ale! Nie zapominajmy o kosztach dojazdu, busie, którym owa kapela do Was dojedzie, czasami trzeba zapłacić kierowcy. No i te cholerne podatki! Śpiewanie i granie na instrumentach przez 10h to bardzo ciężka praca. Nauka gry na instrumencie to lata ćwiczeń, potu i krwi. Coś się tu nie zgadza… Coś niska ta stawka, a wiadomo muzycy to artyści i dobrze się cenią. Muzyk grający na ceremonii ślubu cywilnego to koszt około 300-500 zł. Ceremonia wraz z życzeniami to niecała godzina. Dalsze wnioski nasuwają się same. W dobrym zespole muzycznym grają osoby, które oprócz wysokich kwalifikacji, po prostu lubią tę pracę. Znajomość muzyki polskiej i światowej, umiejętność dostosowania muzyki do danej chwili tak, by wszyscy dobrze się bawili ratuje niejedno wesele. Dlatego tak chętnie polecany zespół na wesele przez znajomych czy wedding plannerów liczy sobie odpowiednio więcej.
Wróćmy na chwilę do motoryzacyjnego przykładu ze wstępu. Jakie są szanse, że Audica z Niemiec nie okaże się powypadkowym gratem, że właściciel dbał o nią i włożył całe serce, żeby służyła Wam jak najlepiej? Jedno jest pewne, kupując nowe auto z salonu bez względu, czy będzie to prestiżowy Mercedes, solidna japońska Toyota czy poczciwa Skoda, posłuży Wam przez parę ładnych lat, a w przypadku awarii macie gwarancję i wsparcie od dealera.

Trochę zbagatelizowałyśmy sprawę doświadczenia zawodowego, a przecież powinno mieć ogromny wpływ na cenę polecanych usługodawców ślubnych. Nie najlepiej wpisuje się w mój motoryzacyjny przykład, ale pamiętajcie, ma ogromne znaczenie. Im więcej przepracowanych scenariuszy, zorganizowanych lub poprowadzonych imprez, tym lepiej.

Nie zapominajcie o tym : )

Wiadomo że zazwyczaj poszukujecie najlepszych usługodawców ślubnych. My chętnie pomożemy Wam z wyborem. Polecani przez nas dje, zespóły, fotografowie itd. Mają bardzo dobre opinie i rekomendacje w branży ślubnej. Dodatkowo w kwestii wyboru Sali, fotografa czy kamerzysty zawsze podchodzimy bardzo indywidualnie do sprawy starając się dobrać obsługę tak by była w Waszym guście.

13 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon