• Kasia&Ola

Rozmieszczenie gości weselnych – czy istnieje plan doskonały?

Aktualizacja: 26 sie 2020

Rozsadzenie gości weselnych przy stołach to sprawa na pozór prosta, ale nasze doświadczenia w agencji ślubnej Czary Marry są najlepszym dowodem na to, że może przysporzyć masę problemów, a dla Pary Młodej jest sporym wyzwaniem. Wbrew pozorom konsekwencje nieprzemyślanego rozsadzenia gości na weselu mogą być bardzo dotkliwe. Począwszy od poczucia pominięcia i niezadowolenia po zaognienie rodzinnych sporów i weselne pranie brudów. Dziś zdradzimy Wam jak poradzić sobie z kłopotliwym tematem i sprawić, że rozmieszczenie gości weselnych przy stołach zajmie Wam dosłownie chwilę.


Sposób ustawienia stołów a rozmieszczenie gości weselnych


Zacznijmy od podstaw. Istnieje wiele możliwości ustawienia stołów na sali weselnej. Obecnie największym powodzeniem cieszą się stoliki okrągłe, co wynika nie tylko z mody i eleganckiego stylu, ale i wielu możliwości, jakie gwarantuje. Bez względu na to, na jakie ułożenie się zdecydujecie, musicie pamiętać o kilku ważnych zasadach, których pod żadnym pozorem nie należy łamać tworząc plan rozmieszczenia gości weselnych.

Ponadczasowe zasady rozsadzania gości weselnych


Jak rozsadzić gości na weselu? Rozsadzenie gości weselnych powinno być uzależnione od swoistej hierarchii. Planując, gdzie kogo posadzić, należy wziąć pod uwagę, którzy goście są najważniejsi. Przede wszystkim pamiętajcie, że na Waszym weselu najważniejsi jesteście Wy sami. Para Młoda powinna więc siedzieć w centralnym miejscu. Mogą jej towarzyszyć świadkowie i ewentualnie rodzice, chociaż nie polecamy takiego rozwiązania ze względu na łączenie osób z dwóch różnych grup wiekowych (świadkowie, rodzice). Oryginalnym i praktycznym pomysłem jest osobny stolik przeznaczony tylko dla pary młodej, do którego dostawione są dwa puste krzesła. Dzięki temu każdy z gości ma szansę dosiąść się do Pary Młodej na krótką pogawędkę.Zasada rozsadzania gości weselnych, której absolutnie nie należy łamać i którą stosuje się od zarania dziejów, mówi, by gości weselnych sadzać od najstarszego do najmłodszego. Dziadkowie, babcie, rodzice, chrzestni powinni siedzieć jak najbliżej Pary Młodej. Następnie możecie się skupić na pozostałej części rodziny, a na końcu przyjaciołach i znajomych.Jednocześnie podczas rozsadzania gości powinno sugerować się nie tylko wiekiem i koneksjami rodzinnymi, ale i wspólnymi zainteresowaniami oraz wzajemną sympatią osób, które mają zasiadać przy jednym stole.Przy tworzeniu listy gości weselnych przy stole szczególną uwagę zwróćcie na to, aby osoby skonfliktowane lub niedarzące się sympatią nie siedziały zbyt blisko siebie. Tu świetnie sprawdzają się stoliki okrągłe. Bardzo łatwo będzie posadzić zwaśnionych rozwodników plecami do siebie – czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Jeżeli zależy Wam na tym, aby goście lepiej się poznali, posadźcie członków dwóch rodzin po przeciwnych stronach stołu, zawsze naprzemiennie kobieta, mężczyzna.Tablica z rozmieszczeniem gości weselnych


Kiedy już ogarniecie galimatias związany z rozsadzeniem gości, pomyślcie o table planie. Co to takiego? Tablica z rozmieszczeniem gości weselnych zawiera oznaczenia stolików wraz z nazwiskami osób, które przy nich zasiadają. Taka tablica rozmieszczenia gości pozwoli uniknąć zamieszania związanego z poszukiwaniem swojego miejsca, a goście w kilka sekund rozproszą się po sali, nie powodując sztucznego tłoku i zamętu. Dobrze gdy tablica z usadzeniem gości stoi blisko wejścia, w miarę widocznym miejscu, co pozwoli na szybkie zajęcie stołów.

Jeżeli chodzi o winietki, są one niezbędne przy ułożeniu stołów w literę I, E, T lub U natomiast nie są niezbędne przy stolikach okrągłych. Nie ma bowiem większego znaczenia, jak zasiądą przy nich goście. Tak czy siak, każdy widzi każdego i wszyscy są sobie równi. Jeżeli obawiacie się, że Wasze babcie lub dziadkowie nie poradzą sobie ze znalezieniem swojego miejsca, wyznaczcie jedną osobę, która im pomoże i zaprowadzi do odpowiedniego stolika.Czy planowe rozmieszczenie gości jest konieczne?


Zastanawiacie się, czy nie byłoby lepiej, gdyby goście sami zadecydowali, gdzie chcą siedzieć? Nie róbcie tego! To bardzo przestarzały sposób i z jakiegoś powodu przeszedł do lamusa. Chyba nie chcecie doprowadzić do sytuacji, w której przy jednym stole zasiada Wasza babcia, koleżanka z pracy oraz 5-letnia bratanica. tablica gości weselnych i plan rozmieszczenia gości weselnych ułatwi Wam znacząco organizację wesela.

Jeżeli macie pytania odnośnie rozsadzania gości piszcie śmiało. Postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości. Być może jest jeszcze inny temat, który Was trapi, a nie został poruszony na łamach bloga? Chętnie się z nim rozprawimy.

Linki do zdjęć: http://www.przed-slubny.pl http://www.poradnikzdrowie.pl

16 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon