• Kasia&Ola

WEDDING PLANNER – (NIE) TAKI ZŁY

W internecie możemy spotkać mnóstwo artykułów o tym, dlaczego warto zdecydować się na pomoc wedding plannera. Przeczytamy, że organizacją naszego ślubu i wesela powinna zajmować się osoba posiadająca cechy organizacyjne, być skrupulatna, cierpliwa, profesjonalna. Dowiemy się, że dodatkowo musi wyróżniać się zorganizowaniem i systematycznością, dobrze jeszcze, żeby była kreatywna i miała zmysł estetyczny. Blogi ślubne przyzwyczajają nas też do tego, że wedding planner jest do naszej dyspozycji pod telefonem, mailem, na skypie, no i oczywiście osobiście w dzień i często w nocy.

Nikt jednak nie pomyślał, żeby zadać pytanie trochę inaczej? Zastanówmy się, jaki wedding planer nie powinien być? I koniecznie pomyślmy o tym, czego nie powinien robić!

Było już o najgorszych gościach weselnych, przestrzegaliśmy Pary przed własnymi pomysłami i zachowaniami, czas zabrać się za nas samych — konsultantów ślubnych. No to do dzieła!

1. UŁAŃSKA FANTAZJA.

Zaskakujące atrakcje, w postaci napadu rycerzy na orszak weselny, stado gołębi podrywających się do lotu w momencie, gdy nowożeńcy wychodzą z kościoła, zwierzęta podające obrączki, zabawy weselne wymagające od gości kompromitującego zachowania, czy aranżacje stołów utrudniająca jedzenie i swobodną konwersację, nie należą do elementów, które budują wyjątkową atmosferę i niezapomniane przeżycia. Droga Paro Młoda, jeśli marzycie o klasycznej uroczystości, a z ust waszego wedding plannera padnie wtedy słowo: NUDA — nie wahajcie się, ZWOLNIJCIE GO! Owszem, dobrze, jeśli wedding planner wyróżnia się kreatywnością, ale nigdy nie powinien namawiać Was do rzeczy, które są niezgodne z Waszymi przekonaniami czy gustami. Jego pomysłowość ma być spójna z Waszymi gustami i preferencjami. Jeśli coś jest bliskie Waszemu sercu, zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Nie dajcie się nabrać, że tylko nowatorstwo decyduje o tym, że uczestnicy wesela zapamiętają je, jako wydarzenia magiczne, a nie jako kolejną rodzinną nudną imprezę. Zresztą w rodzinnych, nudnych imprezach nie ma nic złego.

2. TAK, TAK, TAK, 3 RAZY TAK!

W każdym aspekcie życia trzeba iść czasem na kompromis i tak samo jest ze ślubem i weselem. Jeśli z ust konsultanta ślubnego pada tylko potwierdzenie wszystkich Waszych pomysłów i próśb, zastanówcie się dwa razy czy do ślubu i wesela w ogóle dojdzie. Dobry konsultant ślubny ma być także osobą, która sprowadzi Was na ziemię, która uczciwie powie, że coś jest złym pomysłem lub najzwyczajniej w świecie niemożliwym do zorganizowania przy założonym budżecie, czy w sali, którą wybraliście. Są rzeczy niemożliwe do zorganizowania i konsultant ślubny powinien o tym wiedzieć.

3. A WIECIE, ŻE … PLOTKI, PLOTECZKI, PLOTUNIE.

Wasze każde spotkanie lub rozmowa telefoniczna zaczynają się i kończą anegdotami z przygotowań do ślubu i wesela innej pary. Co chwilę słuchacie jak to Wasz konsultant ślubny, jest zmęczony, bo godzinami musiał gadać z Jolką o torcie, albo jak to się wkurzył, bo Para Młoda znowu nie zdecydowała się na kolejnego fotografa. Macie wrażenie, że wiecie już wszystko o poprzednich/aktualnych parach swojego wedding plannera, ale ciągle nie wiecie, na jakiej sali odbędzie się Wasz ślub lub kto zrobi Wam zdjęcia. Jeśli na kontakt z Twoim konsultantem ślubnym zaczynacie czekać jak na kolejny odcinek ulubionego serialu i sen z powiek spędza Wam myślenie, czy Jolka w końcu wybierze ten tort, całkiem możliwe, że zamiast idealnego wesela będziecie mieć dobrego znajomego od ploteczek. Przy okazji pomyślcie co Wasz wedding planner mówi o Was Jolce 🙂

4. NIE, NIE, NIE, NIC Z TEGO NIE BĘDZIE.

Zastanawiające powinno być też to, że nic się nie da zorganizować lub załatwić. Prosicie, aby wedding planner załatwił zmianę w menu, a po chwili słyszycie, że nie da się tego zrobić. Dodatkowo okazuje się, że krzesła nie mogą tak stać, fotograf nie może przyjechać godzinę wcześniej, a makijażystka nie robi smoky eyes. W takim wypadku całkiem możliwe, że Waszemu wedding plannerowi nie uda się wpaść na Wasze wesele. Skoro wszystko jest na nie.

5. SŁODKIE MAŁE KŁAMSTEWKA.

Kłamstwo ma krótkie nogi i naprawdę nie warto na nim budować relacji. Jesteśmy tylko ludźmi, wpadki czy niedopatrzenia zdarzają się każdemu. Lepiej skupić się na tym, jak szybko i bezpoleśnie rozwiązać problem niż na wymyślaniu idealnej historyjki dla Młodej Pary. To bardziej przestroga dla samego wedding plannera, ponieważ Wy nie zawsze będziecie wiedzieć, czy to co mówi Wasz doradca jest prawdą, jednak jeśli Wasz konsultant ślubny zamiast postawić na szczerość okłamuje Was i udało Wam się to odkryć, nie wahajcie się – ZWOLNIJCIE GO !

OLA

Linki do zdjęć: https://www.fullonwedding.com

Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław