• Kasia&Ola

Jak zorganizować wesele w plenerze?

Aktualizacja: 18 lis 2020

Pogodna wiosna, długie, upalne lato i złota polska jesień mogą stanowić doskonałą oprawę weselnej imprezy. Jeśli dodatkowo zdecydujecie się urządzić wesele w plenerze, TEN dzień będzie naprawdę wyjątkowy. Dowiedzcie się, o czym musicie pamiętać gdy organizujecie wesele plenerowe!


Czy warto organizować wesele w plenerze?


Moda na śluby i wesela w plenerze przybyła do nas z USA i w ostatnich latach ta forma uroczystości zaczęła zyskiwać coraz większe grono zwolenników.

To, że są to piękne i oryginalne uroczystości, nie podlega żadnej dyskusji. W dowolnym miejscu i czasie możemy stworzyć przyjęcie weselne w plenerze, które nie wymaga pójścia na żadne ustępstwa, wszystko zależy od naszej wyobraźni i preferencji. Dostajemy w końcu pusty namiot, z którym możemy zrobić wszystko. Planując wesele w plenerze, warto jednak odłożyć na później ochy i achy oraz rozmowy o dekoracjach i skupić się na najistotniejszych sprawach, konkretach, o których często nowożeńcy zapominają.

Przed Wami lista spraw, o których zapomnicie, planując wesele plenerowe. Czas — start.


1. Pomoc ekipy sprzątającej podczas wesela w plenerze


Podczas tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest wesele plenerowe, stawianie i wyposażenie namiotu weselnego wymaga pracy sporej liczby ludzi. Na „placu budowy” jednocześnie mogą kręcić się specjaliści od klimatyzacji, oświetlenia, w części zaplecza rozkładany może być sprzęt cateringowy, podłączany będzie prąd. Oczywiście ufamy specjalistom z branży ślubnej, których zatrudniamy, ale sytuacje i ludzie są różni. Bałagan może zrobić się samoistnie. Ktoś w natłoku pracy zapomni i zostawi puste butelki po napojach, niechcący naniesie piachu, a nie będzie miał ze sobą zmiotki i szufelki. Warto wliczyć do budżetu ślubnego firmę, która z profesjonalnym sprzętem będzie dbała o porządek podczas weselna w plenerze oraz posprząta po przyjęciu.
2. Wesele w plenerze w nietypowym miejscu – zapewnijcie gościom parking!


W przypadku sal weselnych problem przeważnie się nie pojawia. Każde dobrze prosperujące miejsce ma swój prywatny parking, a w przypadku większej ilości samochodów służą swoim doświadczeniem i podpowiedzą, gdzie pokierować gości. Co, kiedy podczas organizacji przyjęcia weselnego w plenerze stawiamy namiot weselny czy jurtę na pięknej łące, u siebie w ogrodzie lub daleko od cywilizacji? Często Młode Pary nie pomyślą o organizacji parkingu i nie chodzi tu tylko o wydzielenie strefy, gdzie goście mogą zaparkować. Trzeba pomyśleć o tym, aby parking był na stabilnym gruncie. Panie będą mieć obcasy, a Panowie eleganckie półbuty. Szkoda, aby obuwie pobrudziło się od zapadania w ziemię bądź błoto podczas ewentualnego deszczu. Dobrze, gdyby miejsce było odpowiednio oświetlone, by nie szukać swojego auta, świecąc sobie smartfonem. Jeśli marzycie o weselu w plenerze, musicie zapewnić gościom jak najbardziej komfortowe warunki.

3. Bezawaryjne źródło prądu na weselu plenerowym


Zadbajcie o to, aby podczas plenerowego wesela DJ czy zespół nie narzekali na brak prądu. Ze źródłem prądu na plenerowych weselach bywa różnie – najlepiej, jeśli możecie po prostu pociągnąć kable z budynku obok (urządzając wesele plenerowe na przykład w ogrodzie przy pałacu albo hotelu). Nie zawsze jest jednak taka możliwość. Zadbajcie również o odpowiednie zabezpieczenie kabli: nie ma nic gorszego niż kilometry kabli wijących się na trawie, przez które goście muszą przeskakiwać. Może Wam się to wydawać nudnym BHP-owskim gadaniem, ale wierzcie mi – dobra zabawa + alkohol + nieuwaga to mieszanka wybuchowa na weselu plenerowym.

4. Obsługa toalet na weselu plenerowym


Śmiejcie się, śmiejcie, ale serio wyobrażacie sobie gości weselnych szukających u Was pomocy w załatwieniu papieru toaletowego lub mydła? Bo my nie bardzo. Kwestia toalety to bardzo ważna sprawa, dlatego planując wesele w plenerze, dokładnie ją przemyślcie. Wybierając miejsce na wesele w plenerze optymalna będzie możliwość skorzystania z toalety w przylegającym budynku. Możecie też wynająć toalety-przyczepy, z umywalką, lustrem i normalnie wyglądającymi kabinami. I o ile podczas korzystania z toalety w pobliskim budynku, będzie osoba, która o nią zadba, to nie liczcie na to, że ktoś pomyśli o sprawdzeniu stanu czystości w podstawionych toaletach — przyczepkach. No bo kto? Mama Panny Młodej, kelnerzy, którzy mają kontakt z Waszym jedzeniem? Tu warto pomyśleć o zatrudnieniu osoby, która przez całą noc przyjęcia weselnego w plenerze będzie dbać o czystość sanitariatów, jak i posprząta je rano po całonocnym weselu w plenerze.

5. Wedding planner na wesele w plenerze!


Zauważyliście już pewnie że organizacja wesel w plenerze to nie kaszka z mleczkiem. Trzeba pomyśleć zawczasu o wielu aspektach żeby wesele w plenerze zakończyło się pełnym sukcesem. Chcecie zminimalizować przytłaczającą Was liczbę kontaktów i spraw, jakie musicie nawiązywać na drodze do Waszego wielkiego dnia w wesela w plenerze? Zatrudnijcie wedding planner’a! Przejmie lwią część spraw i ustaleń, a przede wszystkim pomyśli o wszystkim, o czym Wy zapomnieliście! Przypilnuje za Was wszystkich spraw w trakcie organizacji wesela w plenerze, a także pojawi się na miejscu uroczystości podczas stawiania namiotu i na bieżąco będzie radził sobie z problemami, a wierzcie mi, jest ich dużo. Unikniecie też dodatkowego stresu i załatwiania, co pozwoli Wam cieszyć się swoim wyjątkowym dniem! Osobiście polecamy się na tego typu przedsięwzięcia - przyjęcia weselne w plenerze to nasz konik i mamy w tym sporo doświadczenia!

Organizacja tradycyjnego wesela na zamku, w sali lub folwarku jest dużym wyzwaniem, jednak nieporównywalnie mniejszym, od organizacji wesela w plenerze. O wielu sprawach, których musicie dopilnować, nie przeczytacie na ślubnych blogach, a o pomoc trudno poprosić bliskich, którzy raczej też nie mają doświadczenia w urządzaniu podobnych uroczystości. Dlatego zaufajcie profesjonalistom i postawcie na pomoc wedding plennera organizując swoje wymarzone wesele w plenerze!24 wyświetlenia
Sesja stylizowana - realizacja Czary Marry wedding planner
konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry - organizatorki ślubów i wesel

Napisz

do nas!

kontakt@czarymarry.com
Kasia 577 900 036, Ola 726 594 267

Agencja ślubna Czary Marry Wrocław, Poznań, Warszawa

  • Black Spotify Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon